Rozpoczął się drugi tydzień Cavaliady Winter Tour. Tym razem zawody mają rangę CSI2*-W, co oznacza, że są kwalifikacją do finału Pucharu Świata. Pierwszy konkurs dla młodych koni wygrał Marek Lewicki i wałach Come. Dwa konkursy, w tym Big Round wygrał dziś Dawid Skiba.

Pierwszy z konkursów Rundy Młodych Koni wygrał westfalski wałach COME (Comme Il Faut 5 x Pilot) dosiadany przez polskiego zawodnika Marka Lewickiego. Jest to drugie zwycięstwo tej pary w konkursie CSIYH podczas Cavaliday Winter Tour. Na miejscu drugim uplasowała się para z Litwy. Westfalskiego ogiera CORNET’S CLOUD (Cornet Obolensky x Quidam de Revel) dosiadał Kristupas Petraitis. Miejsce trzecie zajęła klacz rasy KWPN JOLANDA (Starpower x Verdi TN), na której startowała zawodniczka z Estonii Kertu Klettenberg.

W konkursie Special Round 110 cm triumfowała młoda zawodniczka z Polski. 14-letnia Martyna Dubieniecka zwyciężyła dosiadając wałacha rasy SP KAMELOT. Pozostałe dwa miejsca w konkursie zajęły również amazonki z Polski. Na miejscu drugim zmagania ukończyła Hanna Jachimowicz startująca na wielkopolskim ogierze AVALETTO. Trzecia w konkursie była 15-letnia Zuzanna Niziołek, która dosiadała Klaczy rasy SP MARIKA.

Po raz trzeci mieliśmy okazję wysłuchać Mazurka Dąbrowskiego za sprawą zwycięstwa Dawida Skiby w konkursie Medium Round 130 cm. Zawodnik pokonał parkur bezbłędnie i w najkrótszym czasie dosiadając holsztyńskiej klaczy SANTORINI L. Miejsce drugie w konkursie zajął zawodnik z Litwy Andrius Petrovas startująca na wałachu SHERLOCK. Na miejscu trzecim uplasował się Polak Antoni Strzałkowski. Zawodnik dosiadał belgijskiego wałacha LIMELIGHT VAN HET MARESSAHOF. W konkursie startowało 100 par.

Jeszcze liczniejszym konkursem okazała się czwartkowa Duża Runda. Na liście startowej dwufazowego konkursu 140 cm zapisanych było 106 par. Najskuteczniej parkur drugiej fazy pokonał Polak Dawid Skiba. Zawodnik zwyciężył w konkursie dosiadając wałacha rasy KWPN SECRET WEAPON L. Miejsce drugie zajął reprezentant Niemice Felix Hassmann startujący na oldenburskiej klaczy CARLA. Trzeci czas drugiej fazy spośród bezbłędnych przejazdów uzyskała Weronika Wilska-Czarnecka. Zawodniczka z Polski dosiadała niemieckiej klaczy CIARA.