Wczoraj podczas zawodów w Hamburgu odbyła się aukcja źrebiąt holsztyńskich. Dwa z nich zostały zakupione przez stajnię Wechta Equestrian.

 

 

W ofercie zaprezentowanej przez Związek Holsztyński znalazło się 11 źrebiąt, trzy z nich zostały wycofane i ostatecznie zaprezentowano 8 z nich. Najwyższą cenę uzyskano za ogierka COOL MILLION (Cornet Obolensky – Plot Blue), za którego nowi właściciele z Arabii Saudyjskiej zapłacili 48 000€. I ta kwota jest nowym rekordem aukcji, która w tym roku odbywała się po raz 7-my.

Stajnia Wechta Equestrian zakupiła podczas aukcji dwa źrebaki. Numer 1 w katalogu miała klaczka ROCKET GIRL (Uriko – Zirocco Blue – Contender). Jej babka klacz Noble VI (po Contender) jest pełna siostrą wałacha Collin 7, który startował w konkursach 160 cm i jest ona matka m.in. takich koni jak Zeelena (150 cm) i Bombay (150 cm) oraz kilku innych koni startujących w konkursach 120-140 cm.

 Rocket Girl

 

Ostatnim źrebięciem zaprezentowanym podczas aukcji był ogierek EXTRAKLASSE. Jego ojcem jest znany Emerald van’t Ruytershof, na którym sukcesy odnosił Harrie Smolders/NED. Natomiast matka to klacz Corry Sue (Calido I – Corrado I), która startowała w konkursach 140 cm.


 

Film Extraklasse


 

 

Zdjęcia: Holsteiner Verband