Stacja Ogierów Verso La Natura nie zwalnia tempa swojego rozwoju. W połowie grudnia informowaliśmy, że stajnia w Warniku nabyła konie na aukcji zorganizowanej przez słynną na całym świecie stadninę Zangersheide (czytaj TUTAJ), a dziś dowiadujemy się o kolejnym zakupie.

 


Podczas uznania ogierów dla księgi BWP właściciele Stacji Ogierów Verso La Natura wybrali dla siebie dwa młode i obiecujące ogiery.

Pierwszy z nich to Rio vd Withoeve, potomek ogiera Untouchable, uznanego w księgach KWPN, BWP, SF, DWB i OS. Matką urodzonego w 2017 roku ogiera jest wpisana do księgo BWP klacz Ikela van de Withoeve.

 

 

 

Drugi z zakupionych ogierów, More Than Special MG urodził się również w roku 2017 jako potomek uznanego w księdze BWP ogiera I'm Special de Muze i klaczy wpisanej do księgi BWP, Deteny van de Molendreef.

 

 

Na to uznanie jechaliśmy z myślą zakupu wypatrzonego już wcześniej potomka Untouchable. Na miejscu nasze wcześniejsze spostrzeżenia i uwagi potwierdziły się w stu procentach i bardzo się cieszę, że udało nam się kupić Rio. Obserwując zachowanie, zwłaszcza drugiego dnia, ogiera More Tan Special postanowiliśmy, że kupimy go również. Byliśmy po prostu pod wrażaniem skoków jakie zaprezentował.
Rio został jeszcze na miejscu, żeby dokończyć swój test. Przyjedzie do naszej Stacji Ogierów pod koniec marca. Co do Speciala, to chcemy go przedstawić na najbliższym uznawaniu ogierów dla księgi AES Polska, jakie niedługo odbędzie się w ośrodku Salio pod Łodzią. Od kwietnia zaprosimy hodowców do korzystania z nasienia uznanego dla księgi BWP ogiera Rio vd Withoeve oraz mam nadzieję, że uznanego dla księgi AES ogiera More Than Special MG - powiedziała nam Natalia Czernik.