W sobotę za granicą w sumie trzy razy wybrzmiał hymn Polski. Grand Prix Dzieci w De Wolden wygrała Małgorzata Babczyńska, a najlepszy w konkursie CSIOY był Mikołaj Barański. Jeden z konkursów w Zduchovicach wygrał junior Mikołaj Szurman.

CSIO FEI Jumping Nations Cup Youth 2022, De Wolden (NED)

W sobotę jako pierwsi w indywidualnym Grand Prix walczyli zawodnicy CSIOCh. W rozgrywce oglądaliśmy dwie polskie zawodniczki, a konkurs wygrała jedna z nich. Najlepsza okazała się Małgorzata Babczyńska, która startowała na klaczy rasy KWPN HAPPYLINA. Julia Ganowska, po bezbłędnym przejeździe w rozgrywce, na wałachu rasy KWPN JORNIAN BLUE F uplasowała się na 8 miejscu.

Hymn Polski usłyszeliśmy też za sprawą Mikołaja Barańskiego, który na wałachu rasy KWPN JUGGLE BARAKA zwyciężył w konkursie 140 cm w ramach CSIOY. Zaraz za nim, na miejscu drugim, uplasowała się Aleksandra Kierznowska startująca na oldenburskim wałachu CORLEANO

Dobrze z konkursem 135 cm CSIOJ poradziły sobie też dwie nasze zawodniczki. Bezbłędny przejazd odnotowała Lena Oleszkiewicz na irlandzkiej klasy QUALILAS. Punktów nie miała także Iga Biegalska startująca na westfalskim wałachu CANABAZ. Uplasowały się odpowiednio na 14 i 15 miejscu.

Wyniki TUTAJ

Relacja TUTAJ

CSI2* Zduchovice (CZE)

Również w Czechach jeden z konkursów wygrał zawodnik młodego pokolenia. Dzisiaj najlepszy w konkursie 125 cm był junior Mikołaj Szurman startujący na klaczy rasy KWPN HITCH. Zaraz za nim uplasowała się 12-letnia Paulina Słoniec w starcie na klaczy DIE KLEINE LADY. Bezbłędny przejazd w tym konkursie odnotowała też juniorka Natalia Kluska na hanowerskiej klaczy CLASSINA 2 (10 miejsce) oraz 12-letnia Alicja Kosmol na klaczy CLEARWATER PP Z (14 miejsce).

Najlepiej z konkursem finałowym Small Tour 135 cm poradziła sobie Nikola Idkowiak, która na holsztyńskiej klaczy CALESSA zajęła miejsce 11. Para miała jedną zrzutkę w pierwszej fazie konkursu. Taki sam wynik uzyskała też Natalia Sydow startująca na wałachu rasy SP GIPSY KING-A (13 miejsce). Jako jedyna w rozgrywce konkursie Medium Tour 140 cm walczyła dzisiaj Barbara Krywult na wałachu rasy KWPN FLASH. Po bezbłędnym przejeździe zawodniczka uplasowała się na 10 miejscu.

W finałowym konkursie dla koni 7-letnich najlepszy wynik uzyskała Natalia Sydow startująca na oldenburskiej klaczy IMPALA 47. Para z jedną zrzutka zajęła 7 miejsce. Klaudia Rajtar-Wojciechowska na wałachu rasy Zangersheide CALLETO Z również miała jednym błęd i uplasowała się na miejscu 9, a Oliwia Kosmol z takim samym wynikiem na hanowerskiej klaczy STAR LADY była 11. Najlepszy wynik w konkursie dla 6-latków to również 4 pkt karne, a autorem tego przejazdu był Łukasz Troszczyński dosiadający wałacha rasy SP ANDRONIK.