Bardzo dobry turniej w Lichtenvoorde polska młodzież zakończyła udanymi startami w konkursach Grand Prix. Druga w grupie juniorów była Julia Ganowska, a w GP CSICh Helena Gola. Poranny konkurs CSI2* w Opglabbeek wygrał dzisiaj Przemysław Konopacki.

CSI Youth Lichtenvoorde (NED)

Bardzo udane zawody polska młodzież zakończyła równie udanymi występami w konkursach Grand Prix. Juniorzy zmierzyli się z parkurem 140 cm. Do rozgrywki tego konkursu awansowały dwie reprezentantki Polski i obie zachowały czyste konto. Julia Ganowska dosiadająca holsztyńskiego wałacha Number One 28 wywalczyła drugie miejsce, a Amelia Zięba na wałachu rasy KWPN Gezant uplasowała się na miejscu 4. Jeden błąd w przebiegu podstawowym miała Roksana Nawrocka na hanowerskiej klaczy Penny Lane, a Zuzanna Dąbrowska na oldenburskiej klaczy Conthagra ukończyła swój przejazd z dwiema zrzutkami.

Do rozgrywki konkursu Grand Prix CSICh 125 cm awansowały trzy polskie pary, ale tylko jedna zachowała czyste konto. Była to Helena Gola startująca na hanowerskiej klaczy Carbonara Mk. Dobry czas w rozgrywce pozwolił parze zająć wysokie, drugie miejsce. Hanna Pis na westfalskim ogierze Crystal Sky miała w rozgrywce 6 pkt karnych i uplasowała się na 10-tym miejscu. Zaraz za nią, na 11-tym miejscu, uplasowała się Wiktoria Cwalina, która na wałachu rasy SP Diamond W w rozgrywce miała dwa błędy. Po jednej zrzutce w przebiegu podstawowym miały Aleksandra Brzozowska na wałachu Make My Day Picobello Z i Wiktoria Kaźmierska na wałachu rasy SP Brave Heart. W ramach CSICh rozegrano jeszcze konkurs 110 cm w którym bezbłędna była Helena Gola, ale w starcie na oldenburskiej klaczy Digisport Codeina. Para zajęła 4-te miejsce.

Ostatnim z konkursów Grand Prix tych zawodów był finał CSIP. Na tym parkurze stanęły przeszkody mierzące 130 cm. W konkursie wystartowała Wiktoria Cwalina na ogierze Lexus. Para miała jeden błąd w przebiegu podstawowym i uplasowali się na 10-tym miejscu.

CSI2* Opglabbeek (BEL)

Poranek finałowego dnia CSI2* w Sentower Park rozpoczął się od polskiego zwycięstwa. W dwufazowym konkursie 140 cm najlepszy okazał się Przemysław Konopacki startujący na klaczy Expression'Quill. Jeden błąd w drugiej fazie tego konkursu miał Antoni Strzałkowski, który dosiadał ogiera rasy SP Castello

W rozegranym po południu konkursie Grand Prix 145 cm LR zabrakło nieco tego szczęścia. Przemysław Konopacki wystartował na wałachu Pure Pasion From Second Life Z i w przebiegu podstawowym para miała jeden błąd. Zajęli ostatecznie 16-te miejsce. Antoni Strzałkowski na oldenburskim ogierze Clapton miał łącznie 12 punktów karnych, w tym 4 za przekroczenie normy czasu. Konkurs wygrał Bertram Allen (IRL) na dobrze nam znanym ogierze Castigo de Amor i jest to już kolejne takie zwycięstwo dla tej pary od października, kiedy rozpoczęli współpracę.

Również w finale CSIYH nie udało się zająć miejsca na podium, ale parkur dla 7/8-latków bezbłędnie pokonał Kacper Niewiadomski dosiadający klaczy rasy KWPN Lirocca Blue Ospa. Czas drugiej fazy pozwolił parze zająć “dopiero” 22 miejsce. Jeden błąd w pierwszej fazie tego konkursu miała Oliwia Ostrowska razem z klaczą rasy KWPN Lentolina-S.

Na zakończenie zawodów rozegrano jeszcze konkurs Grand Prix w ramach CSI1*. Na tym parkurze stanęły przeszkody o wysokości 130 cm. Jedna z polskich par pokonała parkur podstawowy tego konkursu bezbłędnie. W rozgrywce walczyła Magdalena Piksa startująca na klaczy rasy KWPN Lady Lavsca Fortuna. Para powtórzyła bezbłędny przejazd w rozgrywce i uplasowały się na 10-tym miejscu. Po jednym błędzie w pierwszej części konkursu miały Joanna Rosicka-Tyszko na klaczy Via Calida (18 miejsce) oraz Magdalena Kałuża  na wałachu rasy SP Chaman (19 miejsce).

CSI2* Al Ain (UAE)

Na zakończenie zawodów Amelia Mościcka na niemieckim ogierze Corleo wystartowała w konkursie 130 cm z rozgrywką. Para nie popełniła błędu zarówno w przebiegu podstawowym jak i w rozgrywce, a z dobrym czasem przejazdu udało się zająć wysokie, 4 miejsce w konkursie.