Nasz jedyny reprezentant na Mistrzostwach Europy w ujeżdżeniu dzieci jakie rozpoczęły się w dniu dzisiejszym w węgierskiej miejscowości Pilisjászfalu uzyskał rewelacyjny wynik 73,5%!!!

 

Reprezentant Polski, 14-letni Dionizy Polikowski oraz kasztanowaty, 7-letni wałach Qui zadebiutowali dzisiaj w imprezie tak dużego formatu jak Mistrzostwa Europy w ujeżdżeniu, w kategorii dzieci.

Miło nam jest poinformować, że debiut ten wypadł szczególnie okazale, bowiem nasz reprezentant zjechał z czworoboku konkursowego z wynikiem stanowiącym jego rekord życiowy – 73,500%!

Pozwoliło mu to zajęcie w dzisiejszym konkursie bardzo wysokiego, 11-go miejsca.

 

To naprawdę wręcz sensacyjna informacja. Młody polski zawodnik, Dionizy Polikowski, który jak już dzisiaj mówiłem, od kilku miesięcy czyni niebywałe postępy, w dniu dzisiejszym dokonał rzeczy wprost niezwykłej. W swoim debiucie, w tak trudnej imprezie pokazał, że drzemie w nim i w jego koniu olbrzymi potencjał. Uzyskany wynik i zajęte miejsce to dużo ponad to, czego po tym starcie oczekiwaliśmy. W środę nasz reprezentant będzie walczył o prawo startu w ścisłym finale i po dzisiejszym dniu powiem, że ma na to bardzo duże, realne szanse. Trzymajmy za niego kciuki w środę, a jutro za dalsze starty naszej drużyny juniorów - powiedział nam szczęśliwy trener KN i szef ekipy na ME, Andrzej Sałacki. 

 

WYNIKI

 

Fot. Łukasz Kowalski