W Solcu Kujawskim zmagania kontynuują najmłodsi. W JKS Salio ponownie wygrywa Sebastian Bąk, a zwycięstwo w najwyższym konkursie odnosi Mateusz Tyszko.

 

ZO DiM Solec Kujawski

Sobotnie zmagania w ramach zawodów ogólnopolskich rozpoczęły się konkursami dla zawodników rywalizujących na dużych koniach. W konkursie dokładności klasy L bezbłędny przejazd zaliczyły trzy pary. Byli to Wiktoria Wąsowicz i małopolski wałach WOTAN, Karolina Zielonka i klacz szlachetnej półkrwi WESTA oraz Amelia Lewkowicz i holsztyńska klacz CONTINA ELIZAR.

Kolejne klasy rozegrano już na zasadach konkursu zwykłego na punkty i czas. W klasie P triumfowała Julia Parda na wałachu szlachetnej półkrwi CHEYENNE. Miejsce drugie zajęła Wiktoria Wąsowicz i małopolski wałach WOTAN. Na trzecim miejscu zmagania zakończyła Maria Laskowska i klacz rasy SP VENDETTA. Wszystkie amazonki zachowały czyste konto. Ostatnim konkursem dla dużych koni była klasa N. Zwyciężczynią została Zuzanna Grygier i klacz szlachetnej półkrwi EMICA. Para miała jeden błąd w konkursie. Miejsce drugie zajęła Natalia Sydow i koń LUIGI, a trzecie Julia Parda i wałach CHEYENNE.

 

Zawodnicy startujący na kucach i małych koniach rywalizowali dzisiaj w konkursach na styl jeźdźca. Najlepszy wynik, 2,5 pkt karnego, w grupie A-1 otrzymały trzy zawodniczki. Były to Zuzanna Byczkowska i kuc ZYGZAG, Liwia Strzeszewska i kuc EGZORCYSTA oraz Gabriela Lewandowska i klacz AMANDA. W konkursie grupy A-2 najlepiej zaprezentowały się dwie amazonki. Wynik 2,0 pkt otrzymały Martyna Pliem-Perka i kuc JUNIOR oraz Amelia Górnicka i wałach BUCEFAL. Konkurs 90 cm zakończył się zwycięstwem ex aequo trzech zawodniczek z wynikiem 2,0 pkt karnego. Były to Martyna Pliem-Perka i kuc JUNIOR, Karolina Bar i klacz MARKIZA oraz Agata Maćkowska i kuc GOLDEN MOMENT. W klasie L najlepiej zaprezentowała się Agata Kamińska i ogier FINISZ, a ich przejazd oceniono na 2,0 pkt karne. Zawodniczka uzyskała również najlepszy wynik w konkursie 110 cm. Taki sam wynik, 2,0 pkt karnego, otrzymała też Amelia Zubczyńska na ogierze TOUAREG. Z kolei ta amazonka triumfowała w najwyższym konkursie dla kucy i małych koni – klasie N. Jej przejazd oceniono na 2,5 pkt karnego.

 

ZO-B2* Besiekierz Rudny

Dwufazowy konkurs Małej Rundy, z przeszkodami o wysokości 120 cm, zakończył się zwycięstwem Aleksandry Słuszniak-Marchwickiej. Bezbłędny przejazd, z najlepszym czasem drugiej fazy zaliczyła na wałachu szlachetnej półkrwi LIBERTTO. Miejsce drugie w konkursie zajęła Marta Birk i klacz rasy SP DRAHMA. Trzeci czas drugiej fazy uzyskała Katarzyna Tobiszewska. Zawodniczka dosiadała klaczy szlachetnej półkrwi BOBA FETT.

 

W konkursie Średniej Rundy drugi dzień z rzędu triumfował Sebastian Bąk. Zawodnik ponownie dosiadał wałacha szlachetnej półkrwi PORTOS. Miejsce drugie i trzecie zajął Tomasz Miśkiewicz. Dosiadał odpowiednio wałacha szlachetnej półkrwi BARDASZ i westfalskiej klaczy CELINE.

 

Sobotni konkurs zwykły Dużej Rundy zakończył się zwycięstwem Mateusza Tyszko. Zawodnik pokonał parkur bezbłędnie i w najlepszym czasie dosiadając klaczy rasy KWPN GIBANTA. Miejsce drugie w konkursie zajął Tomasz Miśkiewicz. Zawodnik startował na klaczy szlachetnej półkrwi HAJDA. Na miejscu trzecim uplasował się Marcin Matelski dosiadający wałacha niemieckiej hodowli LUGANO. Zawodnik zjechał z parku z wynikiem 1 pkt karny za przekroczenie normy czasu.