Zwycięstwem reprezentanta Łotwy zakończył się rozegrany podczas zawodów w Biskupcu konkurs dużej rundy.

Tak jak wczoraj walka o zwycięstwo w najważniejszym konkursie dnia była bardzo zacięta. Ale dzisiaj jedynym zawodnikiem, który uzyskał czas poniżej 60 sekund był Kristaps Neretnieks/LAT. Na ogierze Jupiter pokonał parkur bez błędów w doskonałym czasie 59,26 s dzięki czemu zajął miejsce 1. Prawie trzy sekundy dłużej pomiędzy celownikami spędził Tomasz Miśkiewicz, który zajął drugie miejsce na klaczy Stakkato Lazar (0/62,10 s). Na trzeciej pozycji uplasował się wczorajszy zwycięzca DR Kamil Grzelczyk startujący na wałachu Senior (0/62,57 s).

Konkurs średniej rundy (130 cm) zdominował dzisiaj Jacek Zagor, który zajął miejsca 1 i 2. Zawodnik zwyciężył na ogierze OK Lazar, a niewiele gorszy wynik uzyskał na klaczy Annabelle. Trzecie miejsce w tym konkursie zajął Maciej Kostrzewski na klaczy Missouri Hippica.

W finale małej rundy (125 cm) zwyciężyła Julia Parda dosiadająca wałacha Cheyenne. Na kolejnych miejscach uplasowali się Maciej Kostrzewski na klaczy Calabria Hippica oraz Marek Wacławik na klaczy Comme Si.

Zwycięstwem zawodnika z Litwy zakończył się sobotni konkurs dla koni w wieku 5 i 6 lat. Najlepszy wynik należał bowiem do Matasa Petraitisa dosiadającego wałacha Mojo. Kolejne miejsca na „podium” zajęli Grzegorz Nowak na klaczy Kaskada i Maciej Kostrzewski na ogierze Demokrata Hippica Z.

Najlepsza w konkursie Elite Tour 110 cm była dzisiaj 15-letnia Amelia Klimaszewska startująca na wałachu Cote D’Or. Miejsce drugie wywalczyła Maria Cimoszko-Zauliczna razem z klaczą Voucher DK Z, a pierwszą trójkę zamknęła Lena Gabriel dosiadająca klaczy I-Black Widow