Nie tylko skoczkowie rozpoczęli w miniony weekend walkę o punkty Pucharu Świata.

Pierwszy konkurs Pucharu Świata w ujeżdżeniu w sezonie 2019/2020 Ligi Zachodnioeuropejskiej rozegrany został w duńskim Herning. Z dość dużą przewagą prawie 4% zwyciężyła w nim Cathrine Dufour na 9-letnim wałachu Bohemian (Bordeaux – Samarant). Uzyskany wynik 88,190% jest nowym rekordem tej pary w konkursie GP Freestyle. Sędziowie nie szczędzili wysokich ocen za takie elementy jak ciągi, piruety, piaffy i pasaże a 10-tki posypały się za harmonię pomiędzy koniem a amazonką, muzykę i choreografię. I wszyscy bez wyjątku widzieli tę parę na 1 miejscu.

27-letni Cathrine Dufor nie ma w tej chwili w planach startu na wałachu Bohemian w Finale PŚ w 2020 roku. Jej zdaniem tak wyczerpujące zawody przyszłyby dla tego konia zbyt wcześnie. Amazonka chce mu dać więcej czasu, również dlatego, że planuje przyszykować go do startu w Tokio. I ja mówi, Bohemian stoi u progu swojej kariery i jeszcze wiele sukcesów przed nim.

Na drugim miejscu w konkursie PŚ uplasował się Benjamin Werndl/GER na 15-letnim wałachu Daily Mirror (Damon Hill – Florestan I). Wynik 84,545% jest najlepszym wynikiem tej pary w programie dowolnym. Miejsce trzecie z wynikiem 83,360% zajęła Helen Langenhanenberg/GER na 17-letnim ogierze Damsey FRH (Dressage Royal – Ritual). Na czwartej pozycji uplasował się Severo Jurado Lopez/ESP na klaczy Fiontini (Fassbinder – Romanov). Ta para uzyskała 83,320%.

Zdjęcia: FEI/Ridehesten.com/Kristine Ulsø Olsen