Bezkonkurencyjny okazuje się 5-letni wałach Micha pod Markiem Wacławikiem. Para wygrała dzisiaj drugi konkurs podczas zawodów na Litwie, finał CSIYH. Wczoraj w Lier w konkursie Longines Ranking punktował Przemysław Konopacki, a w dzisiejszym finale punktowały młode konie.

CSI3* Bemer Riders Tour Azelhof, Lier (BEL)

Za naszymi zawodnikami w Lier kolejny dzień startów, ale warto wrócić jeszcze do piątkowych występów. We wczorajszym konkursie 150/155 cm, zaliczanym do Longines Ranking, do rozgrywki zakwalifikował się Przemysław Konopacki na hanowerskim wałachu VASCO. Po dwóch bezbłędnych przejazdach zawodnik wywalczył bardzo dobre, szóste miejsce w konkursie. Maksymilian Wechta na holsztyńskim ogierze CASSIOPEIA zrezygnował z dokończenia przejazdu w przebiegu podstawowym tego konkursu.

Obaj zawodnicy odnotowali dzisiaj dobre przejazdy w finale zawodów CSIYH dla 7/8-latków. Konkurs na 8 miejscu ukończył Przemysław Konopacki w starcie na ogierze JACQUART DU SEIGNEUR. Na miejscu 10 uplasował się Maksymilian Wechta razem z ogierem rasy SP CLEAR ONEPrzemysław Konopacki na swoim drugim koniu, wałachu PURE PASION FROM SECOND LIFE Z miał 4 pkt karne w przebiegu podstawowym konkursu (21 miejsce).

Najtrudniejszym sobotnim wyzwaniem dla naszych zawodników był konkurs Medium Tour 145 cm, zaliczany do Longines Ranking. Przemysław Konopacki i klacz rasy SF EXPRESSION’QUILL mieli w tym konkursie jeden błąd. Maksymilian Wechta na niemieckim ogierze FIBONACCI S zjechał z tego parkuru z wynikiem 20 pkt karnych.

Naszych można było też oglądać w konkursie 130 cm CSI1*. Tu po jednym błędzie na dwóch swoich koniach miał Maksymilian Wechta. Zawodnik startował na klaczy DIONNE oraz ogierze MYSTIQUE. Przemysław Konopacki na oldenburskim wałachu CESSARO PS zrezygnował z dokończenia przejazdu.

Wyniki TUTAJ

Relacja TUTAJ

CSI2*-W Vazgaikiemis (LTU)

Po raz drugi w trakcie tych zawodów wybrzmiał hymn Polski i to za sprawą tej samej pary. Marek Wacławik na wałachu rasy KWPN MICHA okazał się najlepszy w finałowym konkursie dla 5-latków. Para wygrała też konkurs otwarcia, a wczoraj zajęli miejsce 3. Trzeci dobry przejazd w konkursie dla młodych koni odnotowała też Joanna Rosicka-Tyszko. Dzisiaj bezbłędnie jeździła na 6-letnim wałachu rasy SF GANDY DE I’ABBAYE i wywalczyła 8 miejsce. Bezbłędny w tym konkursie był także Robert Hestkowski na hanowerskim wałachu BALERO BRECH. Para uplasowała się na 11 miejscu.

Joanna Rosicka-Tyszko ponownie bezbłędnie jeździła też w konkursie 130 cm na hanowerskim wałachu SHINJUKU zajmując miejsce 6. Ten sam parkur na czysto pokonała też Tola Świerczyńska na wałachu rasy KWPN DUDOK L i uzyskała jeszcze lepszy wynik, bo zajęła miejsce 4.

Sobotni konkurs Dużej Rundy miał wysokość 145 cm. Na tym poziomie startuje dwoje naszych reprezentantów. Dzisiaj Joanna Rosicka-Tyszko i holsztyński wałach CARIBOU mieli jeden błąd, co dało im 8 miejsce w konkursie. Marek Wacławik na wałachu rasy SP KATHMANDAU zjechał z parkuru z wynikiem 8 pkt karnych i uplasował się na 12 miejscu.

Na zakończenie dnia dość liczna grupa wystartowała w konkursie CSI1* 120 cm. Najwyżej z polskich zawodników uplasowała się Joanna Rosicka-Tyszko na holsztyńskim wałachu CHICO VALIENTE. Zajęli miejsce 8. Kolejne miejsca od 14 do 16 zajęli Tola Świerczyńska na klaczy NONO Z, Robert Hestkowski na wałachu CON X oraz Joanna Rosicka-Tyszko na drugim koniu, wałachu CHIRON. Te pary miały po jednym błędzie. Dwie zrzutki i 18 miejsce zajęła Maria Kozina na wałachu rasy SP LUCKY MIKE

CSI1 Vlasia (ROM)

Na zawodach w Rumunii startuje juniorka Róża Konieczna. Zawodniczka po czwartkowym konkursie 120 cm "na rozgrzewkę", dzisiaj bardzo dobrze zaprezentowała się w konkursie drużynowym 135 cm. Oba nawroty konkursy razem z holsztyńskim wałachem DARIDO B pokonała bezbłędnie, co pomogło jej drużynie, Beauties and the Beast, wywalczyć drugie miejsce w całym konkursie. Konkurs został rozegrany w ramach nowej serii EEF Evolution League.