Reprezentanci Polski mogą być zadowoleni ze swoich piątkowych przejazdów. W Riesenbeck po raz drugi zwyciężyła Daria Kobiernik, czwarta w Peelbergen była dzisiaj Veronica Pawluk. Trwają jeszcze dwa konkursy z udziałem naszych zawodników.

Sentower Park - CSI2/CSI1/CSIYH (BEL)

Konkurs dla koni w wieku 5 i 6 lat rozegrany był jako dwufazowy i bezbłędnie pokonało go aż 56 z 94 startujących w nim par. W tej dużej grupie znaleźli się także Maksymilian Wechta z ogierem Cordiam (23 m) oraz klaczą Next One (42 m). Błędów na parkurze nie miał także Przemysław Konopacki dosiadający ogiera Z B Fenix Z (56 m.).

Udany dzień miała także Zofia Michalak, która na dwóch koniach wystartowała w konkursie 135 cm. Był on podzielony na dwie klasyfikacje ze względu na dużą liczbę par. Po bezbłędnych przejazdach Zofia Michalak zajęła w jednej grupie miejsce 10 na klaczy Princessa I G, a n klaczy Elisabeth Z była 15 w drugiej.

Błędów podczas przejazdu w konkursie 125 cm nie miał Krzysztof Okła, który na wałachu Romero uplasował się na 17 miejscu.

Wieczorny konkurs o wysokości 145 cm zaliczany jest do Longines Ranking. Zakończy się po godzinie 22:00 i o jego wynikach poinformujemy później. Wiadomo już, że do rozgrywki zakwalifikował się Przemysław Konopacki na wałachu Pure Passion From Second Life Z. Na start czeka jeszcze Maksymilian Wechta z ogierem Cassiopeia.

CSI2*/1*/CSIYH1* Riesenbeck (GER)

Kolejne dobre starty zanotowała dzisiaj w Riesenbeck Daria Kobiernik. Amazonka nie miała błędów w konkursie dla koni 6 i 7-letnich, w którym wystartowała na wałachu Chamans Pepino LI.

Drugie zwycięstwo podczas tych zawodów Daria Kobiernik odniosła w konkursie o wysokości 130 cm. I ponownie jej partnerka była klacz Venus, na której zawodniczka pojechała bezbłędnie i w najlepszym czasie 51,17 s. Również na wałachu Winchester Daria Kobiernik nie miała błędów, a czas 56,94 s pozwolił jej na zajęcie 9 miejsca w klasyfikacji.

Autumn Mediterranean Equestrian Tour 2023 (ESP)

Zadowolony ze swojego startu w konkursie 135 cm może być Jacek Polikowski. Na wałachu Celtic pokonał parkur bez błędów na przeszkodach, a uzyskany czas pozwolił na zajęcie 11 miejsca. W zaliczanym do Longines Ranking konkursie 145 cm zawodnik wystartował na ogierze Lector i ukończył przejazd z wynikiem 8 pkt.

W konkursie o wysokości 120 cm wynik 0 pkt. uzyskał Sławomir Polikowski, który na wałachu Elio uplasował się na miejscu 15.

CDI3* Peelbergen (NED)

Bardzo dobrze starty w Holandii rozpoczęła Veronica Pawluk, która w konkursie kuców zajęła wysokie 4 miejsce z wynikiem 69,429%. Amazonka dosiadała klaczy Golden Diamond W. W konkursie juniorów na miejscu 17 uplasowała się Aleksandra Błachno, która na wałachu Travenort’s Diabolo uzyskała wynik 66,869%.

Konkurs w kategorii młodych jeźdźców zakończy się późnym wieczorem. Wystartuje w nim Caroline Pawluk na Fürst Fernando OLD.

Aachen Dressage Youngstars (GER)

Na dzisiaj w Aachen zaplanowano trzy konkursy. W rywalizacji kuców na miejscu 12 uplasowała się Pola Guerquin-Koryzma, która na wałachu Milky Way PP uzyskała wynik 69,143%.W rywalizacji juniorów miejsce 15 zajęła Weronika Usiądek na Mr Despo. Wynik tej pary to 65,657%.