Bardzo dobrze spisali się dziś nasi reprezentanci w konkursie Pucharu Świata w Atenach.

Wymagający parkur zaliczanego do Longines Ranking konkursu pokonało bezbłędnie pięć par. Z przeszkodami o wysokości do 160 cm zmierzyło się czterech reprezentantów Polski i 2 z nich zakwalifikowało się do rozgrywki – Krzysztof Ludwiczak i Jan Bobik. Zaledwie 8-letni Conthinder dosiadany przez Andrzeja Opłatka debiutował w tak wysokim i ciężkim konkursie – brak doświadczenia na takim poziomie zaowocował dwoma błędami (13 m.). Z wynikiem 4 pkt. konkurs ukończył Wojciech Wojcianiec na ogierze Naccord Melloni. Bardzo dobry czas pozwolił tej parze na zajęcie 7 miejsca.

Podobnie jak wczoraj rozgrywka nie okazała się do końca szczęśliwa dla Jana Bobika, który ukończył ją z wynikiem 12 pkt. co oznaczało 5 miejsce w konkursie. Krzysztof Ludwiczak na 10-letnim Cros Blue przejechał bezbłędnie w doskonałym czasie 44,13 s. Ale jak się okazało, nie wystarczyło to do zwycięstwa, bowiem minimalnie szybszy był Angel Niagolov/BUL na Condarco, który linie mety przekroczył po 44.02 s.

Drugie miejsce Krzysztofa Ludwiczaka jest doskonałym wynikiem. Szczególnie, że Cros Blue startował w tak wysokim konkursie na międzynarodowych zawodach dopiero drugi raz.

Jutro rozegrany będzie najważniejszy konkurs zawodów CSIO5* w Atenach – Puchar Narodów będący Finałem tegorocznych rozgrywek w Europejskiej Dywizji II.