Emocji drużynowych z pewnością w ten weekend nie zabraknie. Polski zespół walczyć będzie w drugiej kwalifikacji EEF Series Nations Cup w Drammen, a po Baborówku, kamery Świata Koni ponownie relacjonować będą walkę o IO, tym razem z Millstreet. W swoim Pucharze Narodów wystartuje też młodzież w Zuidwolde oraz najlepsi z tego sportu w St.Gallen. 

 

 

CSIO5* FEI Nations Cup St.Gallen (SUI)

Pierwszy z oficjalnych przystanków Pucharu Narodów EUD 1. Przed nami zmagania drużynowe na placu w St.Gallen. W Szwajcarii o pierwsze punkty będą walczyć zespoły Francji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Holandii i Szwajcarii, a w konkursie rywalizować będą także drużyny Austrii, Brazylii i Danii. Jak przystało na zawody Europejskiej Dywizji 1, na listach startowych znajdziemy największe gwiazdy tego sportu, które rywalizować będą o wysokie premie finansowe. Wystartuje m.in. Marcus Ehning (GER), Martin Fuchs (SUI), a także Rodrigo Pessoa (BRA) z “polskim” Quick Stepem. Łączna pula nagród finansowych na tych zawodach to ponad 605 000 EUR, na co składa się w sumie 6 konkursów zaliczanych do Longines Ranking, a także konkursy dla młodych koni. Zawody rozpoczynają się w czwartek, a wraz z nimi relacja na żywo. Konkurs drużynowy zaplanowany jest na piątkowe popołudnie, a zwycięzcę Grand Prix poznamy w niedzielę. 

 

Relacja TUTAJ

Wyniki TUTAJ

 

CSIO Youth Zuidwolde (NED)

Polska młodzież bardzo intensywnie rozpoczęła sezon otwarty i po chwili oddechu drużyny wracają na arenę międzynarodową. W tym tygodniu nasi reprezentanci pojechali do Holandii, gdzie uczestniczyć będą w młodzieżowym Pucharze Narodów. Składy poszczególnych kategorii na te zawody to Małgorzata Babczyńska, Alicja Kosmol, Zuzanna Kuczerawy, Michalina Łącka, Nadia Lehmann, Hanna Pis i Paulina Słoniec w CSIOCh, Iga Biegalska, Maria Brańka-Borja, Paulina Bule, Julia Ganowska i Daria Pietrzak w CSIJ oraz Mikołaj Barański, Natalia Kubik, Lena Maruszak i Maximilian Parkitny w CSIOY. Na zawodników jak zwykle czekają konkursy drużynowe oraz indywidualne. Zawody rozpoczynają się już w środę. Konkursy Grand Prix zaplanowane są na sobotę (Dzieci) i niedzielę (Juniorzy i Młodzi Jeźdźcy), a zmagania zespołowe będzie można śledzić na żywo w czwartek (Dzieci) oraz w piątek (Juniorzy i Młodzi Jeźdźcy). 

 

Relacja TUTAJ

Wyniki TUTAJ

 

 

EEF Series Nations Cup Regional Qualifiers 

W tym tygodniu nikomu nie zabraknie zmagań drużynowych, bo w najbliższy weekend odbędą się też dwie kwalifikacje cyklu Pucharu Narodów Europejskiej Federacji Jeździeckiej, w Drammen i w Atenach. Tym razem do konkursu drużynowego w Norwegii przystąpimy w składzie Dawid Kubiak, Marek Wacławik, Adam Grzegorzewski i Tomasz Miśkiewicz. Panowie w zeszłym tygodniu zaprezentowali się bardzo dobrze i taką formę, mamy nadzieję, utrzymają też w Norwegii. Po drugiej stronie Europy, w Atenach, o półfinał walczyć będą ekipy regionu południowego. W przypadku tego wydarzenia będziemy mieli szansę śledzić wszystkie konkursy, a Puchar Narodów zaplanowany jest tutaj na niedzielę. Dokładny plan transmisji z Drammen dostępny będzie już wkrótce, ale kciuki z pewności należy trzymać mocniej w piątek, kiedy to będzie rozegrany konkurs PN, a także w niedzielę, na którą zaplanowane jest Grand Prix.

 

CSIO3* EEF Series NC Drammen (NOR)

Relacja TUTAJ  Wyniki TUTAJ 

 

CSIO3* EEF Series NC Ateny (GRE)

Relacja TUTAJ Wyniki TUTAJ 

 

 

CCIO4*-NC i CCIO3* FEI Olympic Group Qualification, Millstreet (IRL)

Dwa tygodnie temu zespół Świata Koni miał okazję transmitować kwalifikację olimpijską grupy C WKKW z Baborówka. W tym tygodniu nasze kamery poleciały do Irlandii, skąd relacjonować będziemy zmagania kolejnych zawodników o prawo startu w IO w Paryżu. W dobrze nam znanym Green Glens Arena wystartują reprezentanci Afryki, Bliskiego Wschodu, południowo-wschodniej Azji i Oceanii w walce o dwa bilety do Paryża, a zadanie z pewnością nie będzie proste bo w drużynach startować będą tacy zawodnicy jak Andrew Hoy (AUS) czy Kazuma Tomoto (JPN). W sumie w 13 konkursach wystartuje ponad 350 koni, których dosiadać będą reprezentanci 20 krajów. Polska ekipa relacjonować będzie czwartkowe próby ujeżdżenia i trzy dni crossu od piątku do niedzieli. 

 

Relacja TUTAJ

Wyniki TUTAJ

 

Serdecznie zapraszamy do śledzenia tych i innych wydarzeń przed ekranami komputerów, urządzeń mobilnych czy telewizorów oraz kibicowania polskim zawodnikom za granicą. Jednocześnie zachęcamy do skorzystania z 30-dniowego, bezpłatnego dostępu do platformy ClipMyHorse.TV, który umożliwia m.in. oglądanie retransmisji wydarzeń które się już zakończyły.

 

Pełna lista relacji TUTAJ