W ten weekend w Michałowicach odbyły się HZO DiM w skokach przez przeszkody. Niedzielne finały wyłoniły zwycięzców poszczególnych kategorii. W sobotę, w konkursach na styl, rozdano kolejne punkty w kwalifikacjach do CSIO Sopot Young Stars.

 

 

Zgodnie z regulaminem, punkty kwalifikacyjne do CSIO Sopot Young Stars przyznawane są w konkursach na styl dla kucy w czterech kategoriach. Zawody w Michałowicach były drugą kwalifikacją. I tak największą ilość punktów do rankingu w kategorii A-1 zdobyła Sonia Stein, która dosiadając kuca ZYGFRYD zwyciężyła w sobotnim konkursie 70 cm z wynikiem 2,0 pkt karnego. W konkursie na styl w grupie A-2 najlepsza okazała się Wiktoria Rembielińska startująca na kucu SMYK. Ta para ukończyła konkurs z wynikiem 1,5 pkt karnego. Na poziomie 90 cm, czyli grupy C, najlepsza w konkursie na styl była Nel Skotarczak, która dosiadając wałacha WIKING PP, zjechała z parkuru z wynikiem 1,5 pkt karnego. Konkurs na styl grupy D, zdobywając tym samym komplet punktów do CSIO Sopot Young Stars, wygrała Marianna Pupiałło. W starcie na klaczy POLLY miała w sumie 3,5 pkt karnego.

 

Niedzielne finały rozpoczęto od konkursu grupy A-0, w którym startowała jedna zawodniczka. Małgorzata Steckiewicz pokonała parkur bezbłędnie na kucu SALLY CARRERA. W rozgrywce finału A-1 najskuteczniej jeździła Anna Korus dosiadająca kuca LASEK. Konkurs finałowy grupy A-2 zakończył się zwycięstwem Wiktorii Rembielińskiej. Zawodniczka startując na kucu SMYK jako jedyna pokonała bezbłędnie parkur podstawowy jak i rozgrywkę. Finał grupy C zakończył się podwójnym zwycięstwem Zofii Biel, która dwa pierwsze miejsca zajęła na kucach D’APRIL i HAPPY HONY. W konkursie finałowym grupy D bis wystartowała jedna zawodniczka. Marianna Pupiałło na klaczy POLLY zjechała z parkuru z wynikiem 8 pkt karnych.

 

Konkurs finałowy Młodzików i Rundy Juniorów Młodszych wygrała Kaja Gawda. Zawodniczka jako jedyna pokonała parkur przebiegu podstawowego bezbłędnie, a do rozgrywki wprowadziła dwa konie. Triumfowała dosiadając wałacha rasy SP IRTYSZ, a drugie miejsce zajęła na holsztyńskim wałachu ELECA LANSERO G. Na miejscu trzecim uplasował się Krzysztof Pyrek startujący na klaczy rasy SP JASTINELLA ANPI.

 

W konkursie Grand Prix Dzieci wystartowało dwoje zawodników. Konkurs wygrała Maja Likus startująca na oldenburskiej klaczy OLIMPIA. Para miała dwa błędny w przebiegu podstawowym. Na miejscu drugim uplasował się Krzysztof Pyrek. Zawodnik w przejeździe na klaczy rasy SP MEDEA miał 12 pkt karnych.

 

W finale Rundy Juniorskiej i Młodzieżowej mogliśmy oglądać w sumie trzy przejazdy. Miejsce pierwsze, z wynikiem 4 pkt karne zajęła Dorota Korek startująca na wałachu rasy SP CLARK. Na miejscu drugim uplasowała się Magdalena Kaim dosiadająca wielkopolskiego wałacha BAKŁAJ. Miejsce trzecie zajęła Elżbieta Jodłowska, która startowała na wałachu rasy SP RUBIN. Obie te zawodniczki zjechały z parkuru z wynikiem 8 pkt karnych.

 

Wyniki: TUTAJ