Po niezwykłym zwycięstwie Polaków w Pucharze Narodów, niedziela przyniosła kolejny niesamowity dla nas sukces. Konkurs Grand Prix CSIO3* w Drammen wygrał Michał Tyszko. Formę po raz kolejny potwierdziła też Sandra Sysojeva wygrywając GPF w Rydze.

CSIO3* Longines EEF Series, Drammen (NOR)

Zawody w Drammen okazały się wręcz historyczne dla reprezentacji Polski. Emocje jeszcze nie do końca opadły po wygranym Pucharze Narodów, a już w niedzielę kibice mogli cieszyć się kolejnym, ogromnym sukcesem. Konkurs Grand Prix LR zawodów został rozegrany na przeszkodach o wysokości 155 cm, a o wygranej zadecydowała tu 7-konna rozgrywka. Do niej zakwalifikował się Michał Tyszko startujący na oldenburskim ogierze Colinero. Para również tam zachowała czyste konto, a czas jaki uzyskali okazał się najlepszy. Tym samym zawodnik zwyciężył w konkursie, odnosząc jednocześnie jeden z większych sukcesów w swojej karierze. W przebiegu podstawowym Marek Wacławik na wałachu Kathmandu miał dwa błędy, a Mściwoj Kiecoń na wałachu Cicero, pomimo dobrego przejazdu, zrezygnował z jego ukończenia po nieporozumieniu przed ostatnią przeszkodą parkuru.

Colinero i Michał Tyszko

Wcześniej tego dnia nasi zawodnicy wystartowali jeszcze w konkursie 140 cm, w którym wszyscy wręcz solidarnie zanotowali po jednym błędzie. W konkursie wystartował Przemysław Konopacki na wałachu Pure Pasion From Second Life Z (11 m.), Michał Tyszko na ogierze Marco Polo (15 m.), Mściwoj Kiecoń na wałachu Carlson 149 (22 m.) i Marek Wacławik na wałachu Alvisto Van't Bergerven Z (24 m.).

CSI2* Zduchovice (CZE)

Trochę szczęścia zabrakło w konkursie Grand Prix w Zduchovicach. Najlepszy rezultat w konkursie 145 cm LR odnotowała Nikola Idkowiak startująca na klaczy rasy SP CORDOBA. Zawodniczka była o krok od rozgrywki, bo parkur podstawowy ukończyła z 1 pkt za czas i zajęła 8 miejsce. Łukasz Troszczyński z jednym błędem, w starcie na ogierze BAGHERA, uplasował się na miejscu 12-tym. Wojciech Wojcianiec na ogierze rasy SP ALIEAN ZIN'GALERIANI miał dwa błędy, a Hubert Polowczyk na ogierze K'ERMITAGE PREMICES Z miał tych punktów w sumie 12. Ten zawodnik sukces odniósł za to wcześniej tego dnia, bo wspólnie z ogierem M BLUE'S BOY Z zwyciężył w finale Small Tour 130 cm. 9 miejsce w tym samym konkursie zajęła też Nikola Idkowiak, która startowała na wałachu rasy SP DZENTELMEN. W konkursie 120 cm bezbłędnie jeździł jeszcze Łukasz Troszczyński, który na holsztyńskim wałachu LINTELLO zajął 10 miejsce. Na koniec zawodów bardzo dobry przejazd ponownie odnotował także Kamil Grzelczyk w konkursie finałowym dla 5/6-latków. Dosiadając ogiera rasy SP NOTTINGHAM S zawodnik wywalczył 3 miejsce.

CSI3* Sentower Park, Opglabbeek (BEL)

Część z zawodników zmagania w zawodach zakończyła już wczoraj. W niedzielę na parkur wyjechał Bartosz Adamus. W konkursie dwufazowym 145 cm dosiadał oldenburskiego ogiera U2. Para nie miała błędów na przeszkodach i z 1 pkt za czas zajęli 25 miejsce. Na dwóch pozostałych swoich koniach zawodnik zmierzył się z konkursem 140 cm i w obu przejazdach uzyskał bardzo dobry rezultat. Razem z westfalskim ogierem Dartanion zajął 8 miejsce, a na 9 uplasował się w starcie na ogierze rasy KWPN Naccord Melloni. Oba przejazdy były bezbłędne. W tym samym konkursie wystartowała też Anna Siwicka, która na wałachu Verde Z miała po jednym błędzie w obu fazach, ale spore przekroczenie normy czasu dało łącznie 24 pkt karne.

CDI-W Riga (LAT)

Kolejny udany turniej ma za sobą Sandra Sysojeva z klaczą Maxima Bella. Wystartowały w zawodach CDI-W Riga, które zaliczane były do klasyfikacji PŚ. Para nie pozostawiła złudzeń konkurencji i wygrała oba konkursy CDI-W. W programie Grand Prix Sandra Sysojeva triumfowała z wynikiem 71,065%, a w dzisiejszym Grand Prix Freestyle jej przejazd na klaczy Maxima Bella został oceniony na 76,095%.

CSI2* Bábolna (HUN)

W niedzielę Klaudia Siarkiewicz wystartowała jedynie w konkursie CSI2* GP LR na ogierze Jackpot B. Para w  przebiegu podstawowym miała jeden błąd i zajęli 18 miejsce.