Zespół Polski zajął bardzo dobre trzecie miejsce w konkursie Pucharu Narodów  podczas zawodów Longines EEF Nations Cup w Drammen. 


Na początku pierwszego nawrotu większość par miało bezbłędne przejazdy. I można było mieć wrażenie, że parkur może być zbyt łatwy jak na Puchar Narodów. Ale później błędów było już więcej i sytuacja w klasyfikacji zmieniała się właściwie po każdym przejeździe. Doskonale pojechali reprezentanci Polski, którzy pierwszy nawrót ukończyli z wynikiem 0 pkt. Dawid Kubiak na ogierze Estoril Fortuna, Tomasz Miśkiewicz na klaczy Stakkato Lazar, Marek Wacławik na wałachu Kathmandau nie mieli błędów w swoich przejazdach. W tej sytuacji ostatni w ekipie Adam Grzegorzewski zrezygnował ze startu na wałachu Issem.  Po pierwszym nawrocie wynik 0 pkt. miały cztery zespoły – Holandia, Irlandia, Polska i Dania. 

 

ESTORIL FORTUNA i Dawid Kubiak


W drugim nawrocie ponownie parkur bezbłędnie pokonali Dawid Kubiak i Estoril Fortuna. Po jednym błędzie mieli natomiast Tomasz Miśkiewicz i Marek Wacławik. Również Adam Grzegorzewski z wałachem Issem zakończyli swój przejazd z jednym błędem. Co oznaczało, że polska drużyna ukończyła zarówno drugi nawrót jak i konkurs Pucharu Narodów z wynikiem 8 pkt. I ten rezultat pozwolił na zajęcie 3. miejsca w klasyfikacji konkursu za zespołami Holandii i Irlandii. Tym samym Polska była najlepszym zespołem z regionu północnego i zdobyła kolejne komplet punktów kwalifikacyjnych – czyli 100. 

Po dodaniu 90 pkt. zdobytych tydzień temu w Aalborg zespół Polski prowadzi w klasyfikacji naszego regionu z wynikiem 190 pkt i tym samym zakwalifikował się do półfinału, który rozegrany zostanie w Deauville/FRA w dniach 22-25 czerwca 2023. 


W rozegranym rano dwufazowym konkursie 140 cm wystartował Dawid Kubiak na wałachu Flash Blue B. Po pokonaniu pierwszej części konkursu bezbłędnie, zawodnik zrezygnował z dokończenia drugiej fazy. Na tym koniu Dawid Kubiak planuje wystartować w niedzielnym Grand Prix.

WYNIKI