Jutro nasi reprezentanci wystartują w drugim konkursie kwalifikacyjnym tegorocznej edycji Longines Nations Cup EEF Series.

Do norweskiego Drammen pojechało 4 reprezentantów Polski: Dawid Kubiak, Adam Grzegorzewski, Tomasz Miśkiewicz i Marek Wacławik, którym towarzyszy trener kadry Jan Vinckier. Przypomnijmy, że tydzień temu w Aalborg Polacy zajęli czwarte miejsce w konkursie Pucharu Narodów. Ale z trzech ekip, które zajęły wyższe miejsca w klasyfikacji Pucharu Narodów tylko Dania zdobyła punkty (100 pkt) z naszego regionu. Polska z 90 pkt. na koncie zajmuje tym samym bardzo dobre 2. miejsce w klasyfikacji naszej grupy. I dzięki temu ma ogromne szanse na zakwalifikowanie się do półfinału Europejskiego Pucharu Narodów, który odbędzie się Deauville/FRA w dniach 22-25 czerwca 2023.

Zarówno konie jak i zawodniczy czują się dobrze po przyjeździe do Drammen. Jako pierwszy w jutrzejszym Pucharze Narodów wystartuje Dawid Kubiak na ogierze Estoril Fortuna, drugi będzie Tomasz Miśkiewicz na klaczy Stakkato Lazar, trzecia para to Marek Wacławik i wałach Kathmandau, a czwartym zawodnikiem będzie Adam Grzegorzewski na wałachu Issem. Mamy nadzieję, że tym razem wywalczymy miejsce na podium i przypieczętujemy naszą kwalifikację do półfinału. Skład nie jest taki sam jak tydzień temu, ale chcemy dać niektórym koniom  odpocząć po startach w ubiegłym tygodniu i sprawdzić inne w tak trudnym konkursie. Dzięki temu, że w Aalborg zajęliśmy drugie miejsce, mamy bardzo duże szanse na start w półfinale. Tam wystartowało 6 ekip z naszego regionu i maksymalnie tyle samo może wystartować teraz w Drammen. Więc nasza sytuacja jest bardzo dobra.” – powiedział w krótkiej rozmowie trener kadry Jan Vinckier.

Pierwszy nawrót jutrzejszego Pucharu Narodów w Drammen rozpocznie się jutro o godzinie 17:00. Drugi nawrót zaplanowany jest na 19:15. Relację na żywo z polskim komentarzem Marka Szewczyka będzie można obejrzeć na platformie www.ClipMyHorse.tv

Relacja: TUTAJ