Jarosław Skrzyczyński na klaczy Chacclana zajął dziś świetne 3 miejsce w konkursie Grand Prix podczas zawodów Waregem Horse Week.

 

Nasz zawodnik wjechał na parkur tego trudnego konkursu z numerem 22 i nie miał żadnych problemów by pokonać go bezbłędnie. Chacclana skakała dziś świetnie i ani razu nie dotknęła żadnej z przeszkód. Spośród 41 startujących par 10 zakwalifikowało się do rozgrywki, w której walka toczyła się o wysokie nagrody pieniężne i auto o wartości 70 000€.

 

CSI5* Waregem Horse Week - LR Grand Prix - Jarosław Skrzyczyński & Chacclana ???? 3rd place! ???? OPTIFEED Exclusive Equine Nutrition Activomed GmbH Polska Just Riding Polska

Opublikowany przez Jarosław Skrzyczyński Niedziela, 30 września 2018

 

W chwili, gdy Jarosław Skrzyczyński i Chacclana wjechali na parkur, na prowadzeniu był Denis Lynch/IRL, który do tego momentu jako jedyny pokonał bezbłędnie rozgrywkę. Bezbłędny i szybki przejazd w czasie 41,72 s dał polskiej parze prowadzenie w konkursie. Ale Ten wynik najpierw został pobity przez Simona Delestre/FRA na wałachu Chesall Zimequest (40,57) a później przez jadącego z ostatnim numerem Nielsa Btuynseelsa/BEL na klaczy Lady Cracotte (39,85). I to Belg cieszył się z nowego auta marki BMW oraz ponad 19 000€ nagrody pieniężnej. Jarosław Skrzyczyński za zajęcie 3 miejsca otrzymał ponad 40 000€ oraz 115 punktów do rankingu Longines.

 

Gregory Wathelet/BEL i ogier MJT Nevados S mieli trzy błędy w parkurze podstawowym.
W pozostałych dzisiejszych konkursach Jarosław Skrzyczyński miał po dwa błędy – na Jerico w konkursie 145 cm i na Greatest w konkursie dla koni 7-letnich.

Wyniki: TUTAJ