Rozgrzewką przed dzisiejszym Pucharem Świata w ujeżdżeniu w Bazylei był wczorajszy konkurs Grand Prix, w którym cztery pierwsze miejsca zajęli zawodnicy z Niemiec.

Patrząc na listę startową można było spodziewać się, że w konkursie zwycięży Jessica von Bredow-Werndl z klaczą TSF Dalera BB. Za swój przejazd para ta otrzymała 82,500% co oznaczało oczywiście pierwsze miejsce. Większość zaprezentowanych elementów uzyskało od sędziów oceny pomiędzy 8 i 9, ale na sam koniec w arkuszach znalazły się także oceny maksymalne czyli 10.

Na miejscu drugim uplasowała się para, której właściwie mieliśmy już nigdy nie zobaczyć na czworoboku. Isabell Werth planowała zakończyć karierę 18-letniego już wałacha Emilio podczas zawodów we Frankfurcie, ale już wcześniej wspomniała, że jest on w bardzo dobrej formie i może wystartuje jeszcze raz lub dwa. Wynik 78,870% potwierdził bardzo dobrą dyspozycję tego „pełnoletniego” konia i oznaczał miejsce 2 w klasyfikacji.

Na miejscu trzecim uplasował się Matthias Alexander Rath dosiadający 11-letniego ogiera Destacado FRH, który uzyskał wynik 74,696%. Czwarty w klasyfikacji był Sönke Rothenberger na wałachu Matchball OLD (73,217%).

Konkurs Pucharu Świata rozpocznie się dzisiaj o godzinie 14:30.

Zdjęcia: CHI Basel