W pierwszych dwóch dniach zawodów w belgijskim Lier bardzo dobrze spisują się nasi reprezentanci. Bezbłędny przejazd zanotował dzisiaj także Andrzej Opłatek, który startuję w Portugalii.

CSI2* Azelhof, Lier (BEL)

Pierwsze konkursy w Lier rozegrano już wczoraj. A rywalizowaÅ‚y w nich mÅ‚ode konie. Bardzo dobrze zaprezentowaÅ‚y siÄ™ w nich polskie pary. W rywalizacji dla 5 i 6-latków miejsce 2 zajęła Adrianna Ostrowska na ogierze Stormer van het Bevrijdthof, a na miejscu 3 uplasowaÅ‚ siÄ™ Mateusz Tyszko na ogierze Diego. Zawodnik nie miaÅ‚ bÅ‚Ä™dów również na klaczy Warka (19 m.)  oraz na waÅ‚achu Lancelot (25 m.). BezbÅ‚Ä™dnie swój przejazd ukoÅ„czyÅ‚ także Antoni StrzaÅ‚kowski, który na klaczy Angel Di Maria zajÄ…Å‚ 32 miejsce.

STORMER VAN HET BEVRIJDTHOF i Adrianna Ostrowska

Również w konkursie dla koni w wieku 7 i 8 lat bardzo dobrze zaprezentowaÅ‚y siÄ™ polskie pary. BezbÅ‚Ä™dne przejazdy zanotowali Adrianna Ostrowska na klaczy Lertana VDL (9 m.), MichaÅ‚ Tyszko na ogierze Chron (11 m.), Klaudia Rajtar-Wojciechowska na waÅ‚achu Caletto Z (15m.) i Joanna Rosicka-Tyszko na ogierze Manchester Red Wine (25 m.).

Dzisiaj w konkursie 5 i 6-latków wysokie 5 miejsce zajÄ…Å‚ Mateusz Tyszko na ogierze Diego. Również na klaczy Warka zawodnik nie miaÅ‚ bÅ‚Ä™dów, a uzyskany czas daÅ‚ mu miejsce 31. Na 16 pozycji uplasowaÅ‚ siÄ™ MichaÅ‚ Tyszko dosiadajÄ…cy ogiera Libello Hartbreaker ASK (0 pkt.).

Kolejny bezbÅ‚Ä™dny przejazd w rywalizacji 7 i 8 latków zanotowaÅ‚a Adrianna Ostrowska na klaczy Lertana VDL. I tak jak wczoraj para ta uplasowaÅ‚a siÄ™ na 9 pozycji. Na 13 miejscu uplasowaÅ‚a siÄ™ Klaudia Rajtar-Wojciechowska na waÅ‚achu Caletto Z, a Antoni StrzaÅ‚kowski na ogierze Castello byÅ‚ 22 w konkursie. Te trzy pary nie miaÅ‚y bÅ‚Ä™dów na parkurze.

Ponad 120 par wystartowaÅ‚o w dzisiejszym konkursie o wysokoÅ›ci 140 cm, który byÅ‚ kwalifikacjÄ… do Grand Prix CSI2*. Dlatego też klasyfikacja byÅ‚a podzielona na dwie grupy. BÅ‚Ä™dów na parkurze nie mieli MichaÅ‚ Tyszko na ogierze  Colinero oraz Antoni StrzaÅ‚kowski na ogierze Clapton

Bardzo dobry przejazd w konkursie 135 cm zanotowaÅ‚a Tola ÅšwierczyÅ„ska. BezbÅ‚Ä™dny i szybki przejazd na klaczy Andora pozwoliÅ‚ jej na zajÄ™cie wysokiego 6 miejsca.
Ostatnim wieczornym konkursem będzie kwalifikacja do Grand Prix 1*. Wystartuje w nim 5 polskich par. A o jego wynikach poinformujemy później.

CSIO3*/CSI2* Villamoura ChampionsTour (POR)

Kolejny tydzień startów na południu Europy rozpoczął Andrzej Opłatek. W dzisiejszym konkursie 145 cm, który zaliczany był do Longines ranking, nasz reprezentant wystartował na wałachu Nordsturm i uzyskał wynik 8 pkt. Konkurs o wysokości 140 cm podzielony był na dwie grupy ze względu na dużą ilość startujących w nim koni. Andrzej Opłatek na klaczy Zero K ukończył swój przejazd z wynikiem 8 pkt. W innym konkursie o tej samej wysokości dosiadał wałacha Diaroubet, na którym miał jeden błąd. Bezbłędny przejazd na klaczy Cascalou w konkursie 135 cm pozwolił Andrzejowi Opłatkowi na zajęcie wysokiego 7 miejsca w klasyfikacji.