Majowy Maimarkt Turnier w Mannheim to niemal żelazny punkt w planach startowych polskich paraujeżdżeniowców. W tym roku ekipa pod wodzą trenera Jarosława Poręby zajęła 4. miejsce w klasyfikacji drużynowej. Najwyższy wynik indywidualny to 3. lokata w Para Grand Prix A Moniki Bartyś na Casparze (68,380%).

Oprócz aktualnej mistrzyni Polski w Niemczech wystartowała doświadczona Magdalena Cycak na Sybilli i Dominik Ast z dwoma końmi: Femme de Matcho i Don Matcho’s. Turniej w Mannheim to nie tylko trudne wyzwanie dla koni i zawodników (ogromny teren i wiele jednocześnie rozgrywanych imprez, w tym CSI3* i CDI4*), ale i doborowa obsada. Wśród zawodników z największą niepełnosprawnością najlepsza okazała się reprezentantka Singapuru Gemma Rose Jen Foo na Banestro, olimpijskim koniu innej paraolimpijki Laurentii Tan. W konkursach na poziomie IV triumfowała Kate Shoemaker z USA na klaczy Quiana, brązowa medalistka olimpijska z Tokio. Na tym samym poziomie rywalizowała Monika Bartyś i Caspar. Para poza 3. miejscem w czwartek była 4. w GP B (69,820%) i 4. w konkursie Freestyle (71,708%).

Polska ekipa w klasyfikacji drużynowej zajęła 4. miejsce, za drużynami z Niemiec, Austrii i Francji. Reprezentacja gospodarzy wygrała po 8 na 9 rozegranych w Mannheim CPEDI.

wyniki: TUTAJ