Bardzo dobre informacje dotarły do nas z niemieckiego Luhmühlen, gdzie barwy naszego kraju w międzynarodowych zawodach CCI4*-S reprezentuje para Mateusz Kiempa i kasztanowata, 11-letnia klacz Grand Supreme.

 

W rozegranej w dniu wczorajszym probie ujeżdżenia, Mateusz Kiempa uzyskał doskonały wynik 65,73% co dało mu po pierwszym dniu 33. pozycję z wynikiem 34,30 pkt.

Rozegrana dzisiaj próba terenowa przyniosła naszemu reprezentantowi bardzo dobrą jazdę bez żadnego błędu na przeszkodach, a 13 sekundowe przekroczenie normy czasu przyniosło dopisanie do konta punktowego kolejnych 5,20 pkt.

Po dwóch próbach nasz reprezentant awansował w klasyfikacji łącznej zawodów czterogwiazdkowych z wynikiem łącznym 39,50 pkt na doskonałe 18. miejsce.

 

Jestem bardzo zadowolony z tego co klacz zaprezentowała w  Luhmühlen. Szczególnie cieszy mnie wynik z czworoboku. Dzisiejsza próba krosu poszła nam też bardzo dobrze. W nocy przyszła tutaj burza ze sporą ulewą, która wszystko zalała. W ciągu dnia jednak pogoda była dobra i na krosie było fajnie. Naprawdę jestem zadowolony zarówno z mojego konia jak i z siebie. Nie popełniliśmy w przeszkodach żadnego błędu, ale niestety nie zmieściliśmy się w normie. Udało się to tylko 7 koniom. Podsumowując będę jutro wjeżdżał na parkur w dobrym nastroju i w nadziei co najmniej utrzymania dobrej pozycji w klasyfikacji końcowej. Oczywiście w sporcie mogą się zdarzyć różne rzeczy i nie można nigdy do końca być za bardzo pewnym siebie, ale jak powiedziałem jestem dobrej myśli. - powiedział nam w krótkiej rozmowie po zakończonej próbie krosu Mateusz Kiempa.

 

Po dwóch próbach w czterogwiazdkowych zawodach CIC4*-S rozgrywanych w Luhmühlen (GER) prowadzi reprezentantka gospodarzy, Julia Krajewski, która startując na Samourai du Thot uzyskała wynik 24,70 pkt. Tuż za nią, na miejscu drugim plasuje się kolejna Niemka, Ingrid Klimke, która w parze z SAP Asha P zgromadziła na swoim koncie 24,80 pkt. Na miejscu trzecim, z wynikiem 28,30 pkt plasuje się kolejna niemiecka para, Michael Jung i Highlighter.

 


Julia Krajewski na Samourai du Thot

 

W niemieckim Luhmühlen kolejnym polskim akcentem jest udział w Komisji Sędziowskiej pani Katarzyny Konarskiej.