• Joanna Tłuszcz / BOSCH II, FIGARO
  • Michał Ziębicki / CARANDO 3, HEARTBREAKER 5, DURANO G
  • Wiktoria Mrugała / WINNING MOOD
  • Andrzej Opłatek / LIGHT MY FIRE 7, TRUE LOVE 18

Warto chyba przypomnieć, że Polacy spisali się bardzo dobrze w turnieju rozgrywanym w Linz w ubiegłym tygodniu. Dwa zwycięstwa w Konkursach Rundy Srebrnej zanotował na swoim koncie Łukasz Appel. W głównym konkursie tamtego turnieju GP Linz Marek Lewicki po zaciętej walce w rozgrywce ustąpił jedynie doświadczonemu przedstawicielowi gospodarzy – Hugo Simon.

„To było niezwykłe przeżycie. Mówiąc szczerze, tą „przegraną” z Hugo Simonem poczytują sobie za ogromy zaszczyt. Przecież to chodząca historia światowych skoków, człowiek którego darzę olbrzymim szacunkiem. Zapewniam jednak, że w kolejnym turnieju kurtuazji z mojej strony nie będzie. Będę tak jak i wszyscy pozostali członkowie polskiej ekipy walczył by osiągnąć jak najlepszy wynik. Myślę, że zwycięstwo nad Hugo  w kolejnym konkursie GP będzie najlepszą droga do okazaniu mu należnego szacunku. Atmosfera tutaj jest naprawdę doskonała. W zeszłym tygodniu stanowiliśmy małą, zgrana ekipę. Nic dziwnego, że w tych warunkach uzyskiwaliśmy bardzo dobre rezultaty. Teraz nas jest więcej, więc jeszcze mocniej będziemy się wspierać. Muszę przyznać, że dziwiłem się trochę, że na pięknym, dużym placu parkurmajster stawiał linie na trochę ciasnych dystansach. Może zmieni się w tym turnieju?” powiedział w rozmowie dla Świata Koni Marek Lewicki.

Jego słowa potwierdzili polscy skoczkowie już pierwszego dnia turnieju. W konkursie Rundy Młodych Koni 6 i 7 letnich aż 10 koni pod polskimi jeźdźcami zjeżdżało z parkuru z czystym kontem punktowym. Na miejscu drugim uplasował się Łukasz Appel i MAESTRO DIVE Z. Na miejscu czwartym finiszowała para Joanna Tłuszcz i FIGARO a na piątym Mściwoj Kiecoń na CECOTTO'S AS.
W konkursie Rundy Srebrnej 130 cm. Anna Szary – Ziębicka i ZENO S po bezbłędnym przejeździe zajęli 7 lokatę. Nie popełniła błędów w tym konkursie również Klaudia Siarkiewicz startująca na PEARL 80. Dobrze zaprezentowali się w konkursie Rundy Złotej 140 cm Krzysztof Ludwiczak i DARK PEARL, zajmując po bezbłędnym przejeździe 3 miejsce. Z czystym kontem kończyli swoje przejazdy w tym konkursie Michał Ziębicki i HEARTBRAKER oraz Mściwoj Kiecoń na CELANA Z. Andrzej Lemański startując na siwym ogierze BISCHOF L  nie mieli błędów na przeszkodach, ale niewielkie przekroczenia normy czasu spowodowało zapisanie na koncie tej pary 1 pkt. karnego.

Dobrze rozpoczął się drugi dzień zawodów. W konkursie Rundy Młodych Koni w kategorii koni 6 i 7 letnich na najwyższym miejscu podium stanęła Paulina Koza dosiadająca 7-letniego ogiera BANJO BOY. Tuż za nią uplasowała kolejna polska para: Łukasz Appel i  CASSINI VAN HAMOND. Za podium, na czwartym miejscu uplasował się Mściwoj Kiecoń i CECOTTO'S AS. Bez błędów zakończyli swoje przejazdy w tym konkursie również: Krzysztof Ludwiczak startujący na CHACCO LA LOI i NORDWIND oraz Łukasz Koza na  CHILLANDO BLUE.