W najważniejszych sobotnich konkursach zabrakło naszym reprezentantom dzisiaj trochę  szczęścia. Udane starty w konkursach dla młodych koni zanotowali Monika Dulczewska i Jarosław Koziarowski.

CSI2* Riesenbeck (GER)

Sobota była ostatnim dniem zawodów w Riesenbeck i tym samym dzisiaj rozegrany został konkurs Grand Prix CSI2* zaliczany do Longines Ranking. Jarosław Koziarowski wystartował w nim na ogierze King Salvador i uzyskał wynik 12 pkt., na który złożyły się dwa błędy i przekroczenie normy czasu. Konkurs o wysokości 140 cm rozegrany był dzisiaj jako dwufazowy. Z jednym błędem ukończył go Leszek Gramza na ogierze Jackpot A.

Kolejny bardzo dobry przejazd w konkursie dla koni w wieku 6 i 7 lat zanotował wałach Laxton pod Jarosławem Koziarowskim. Dzisiaj para ta uplasowała się na wysokim 4 miejscu w finale, pokonując obie fazy bez błędów. Na miejscu 20 uplasowała się Amelia Gramza z wałachem New Escobar L, która również uzyskała wynik 0 pkt.

Laxton i Koziarowski Jarosław

CSI5*-W FEI Jumping World Cup Verona (ITA)

Dzisiaj Mikołaj Barański wystartował w konkursie o wysokości 150 cm. Na ogierze Freherr uzyskał w nim wynik 8 pkt. i zajął 33 miejsce.

CSI2* Vilamoura (POR)

Również dzisiaj Andrzej Opłatek zanotował bezbłędny przejazd na 9-letniej klaczy Cascalou 3. W konkursie o wysokości 135 cm para ta uplasowała się na 10 miejscu. Z wynikiem 8 pkt. reprezentant Polski ukończył konkurs o wysokości 145 cm (LR), w którym wystartował na wałachu Le Cordial.

CSI2* Peelbergen (NED)

Udane starty zanotowały dzisiaj polskie amazonki startujące w Peelbergen. W finale rundy koni 7 i 8-letnich bez błędów obie fazy pokonała Monika Dulczewska dosiadająca ogiera Garfield de La Cense, a uzyskany czas pozwolił na zajęcie 13 miejsca w klasyfikacji. Z wynikiem 0 pkt. swój przejazd w konkursie 120 cm ukończyła Kornelia Kurleto, która na wałachu Hevantos zajęła miejsce 12.

CSI1* Maastricht (NED)

Dzisiaj Natalia Majchrowicz wystartowała na wałachu VDL Groep Expensive w konkursie o wysokości 130 cm. Swój przejazd ukończyła z wynikiem 4 pkt.