Po czwartkowych zwycięstwach najlepsza zawodniczka rankingu FEI w piątek znowu triumfowała. Z Dark Legend wygrała Grand Prix Special, a z Don Joe GP Freestyle.

 


Tylko dosiadając Jacksona Brytyjka nie powtórzyła sukcesu z poprzedniego dnia. W Inter I była druga (70,539%), za Isabell Cool z Belgii na Herr Charmeur (70,686%).


W Grand Prix Special Dark Legend tym razem nie przekroczył granicy 80%. Powodem były przejścia z pasażu do wyciągniętego kłusa i z powrotem do pasażu. Przejazd oceniono na 74,298%. Druga była Annabella Pidgley i kasztan Gio. Para, którą opiekuje się Cathrine Laudrup-Dufour i Charlotte Dujardin uzyskała wynik 73,276%. Trzecie miejsce zajął dosiadający gorącego Vayrona Duńczyk Daniel Bachmann Andersen (72,766%).


W Grand Prix Freestyle Charlotte Fry wystąpiła z 11-letnim ogierem KWPN Don Joe. Synowi Diego jeszcze brakuje nieco siły, ale wynik 77,895% wystarczył do zwycięstwa w konkursie. Druga była przedstawicielka gospodarzy Lynne Maas i Electra (75,925%), a za nią uplasowała się Charlotte Heering z Danii na Bufranco (75,030%).


wyniki: TUTAJ


fot. Van Olst Horses