Zapadła decyzja Zarządu Polskiego Związku Jeździeckiego o tym, kto od przyszłego roku przez kolejne 3 lata będzie organizatorem Halowego Pucharu Polski Dzieci i Młodzieży (HPP DiM). Prawo organizacji tych zawodów ponownie przypadło Hipodromowi Sopot.

 

 

Organizatora Pucharu Polski Dzieci i Młodzieży w roku 2021 i latach następnych miał wyłonić ogłoszony przez Zarząd PZJ już po raz drugi konkurs. Uchwałą z 19 kwietnia tego roku prawo organizacji tych zawodów przyznano ośrodkowi Hipodrom Sopot.

Z powodów formalnych, nie wpłacenia w uzgodnionym terminie 4 maja 2020 roku przez Hipodrom Sopot kwoty za prawo do organizacji HPP DiM Zarząd Związku uchwałą z dnia 10 maja 2020 roku unieważnił wyniki rozstrzygniętego konkursu.

Decyzja ta wywołała niemałe zdziwienie środowiska nie tylko z faktu szybkości działania Zarządu PZJ. Publiczną bowiem tajemnicą był fakt, że na skutek odwołania zawodów z powodu Covid-19 Hipodrom Sopot czekał na zgodny z marcową uchwałą Zarządu PZJ zwrot poniesionych opłat za odwołane zawody.

Formalne pismo jednak w tej sprawie nie zostało z Sopotu do Warszawy wysłane. Sytuacja wyglądała więc w ten sposób, że z jednej strony Zarząd PZJ oczekiwał na wpłatę ze strony Hipodromu Sopot, a z drugiej Hipodrom Sopot oczekiwał na zwrot wpłaconych wcześniej opłat za wpis do kalendarza.

Chyba brak jasnego określenia wzajemnych oczekiwań zrodził nieporozumienie, które skutkowało rozpisaniem konkursu na organizację Halowego Pucharu Polski Dzieci i Młodzieży w skokach przez przeszkody, w latach 2021 i latach późniejszych po raz 3.

 

W dniu 5 czerwca 2020 roku Zarząd PZJ jednogłośnie podjął uchwałę nr U/2849/4/E/2020, w której „zatwierdza wyniki III Konkursu Ofert na Organizatora Halowego Pucharu Dzieci i Młodzieży (HPP DiM) w roku 2021 i latach dalszych. Organizacja HPP DiM została przyznana ośrodkowi Hipodrom Sopot Sp. z o.o.

 

Można chyba powiedzieć, że do 3 razy sztuka, bo trzeci konkurs na organizację tych zawodów został rozstrzygnięty. Bardzo się cieszymy z faktu, że po ponownym złożeniu przez nas oferty będziemy te zawody rozgrywać w naszym ośrodku. Chcę powiedzieć to, co już mówiłam na łamach ŚK poprzednio, że  bardzo lubimy organizować zawody dla tej grupy wiekowej. Sport najmłodszych zawodników startujących na kucach i małych koniach przeżywa w Polsce i w naszym rejonie ponownie swój rozkwit. Myślę więc, że warto organizować dla nich jak najwięcej dobrych imprez. Ponadto, jak już wcześniej mówiłam, Sopot ze swoją atmosferą i atrakcjami oraz infrastruktura naszego ośrodka wydają się być dobrym wskazaniem dla organizacji zawodów dla tej grupy wiekowej. Zapewniam, że zrobimy wszystko, żeby ich uczestnicy na długo zapamiętali te zawody - powiedziała nam Kaja Koczurowska – Wawrzkiewicz, Prezes Zarządu Hipodromu Sopot.