W belgijskim Lanaken rozegrano dzisiaj finały Mistrzostw Świata Młodych Koni w skokach. Wśród najlepszych 6-latków na świecie znalazł się ogier Diego.

MŚMK Lanaken/BEL

Do ostatecznej walko o medale MŚMK stanęło w kategorii koni 6-letnich 40 par. I w tej grupie znalazł się ogier DIEGO (SP, Grandorado TN – Diamant de Semilly, hod. SK Nad Wigrami), którego prezentował Mateusz Tyszko. Polska para bardzo dobrze rozpoczęła swój przejazd, ale w drugiej części parkuru spadły dwa drągi co oznaczało wynik 8 pkt. Ostatecznie Diego uplasował się na 25 miejscu w klasyfikacji końcowej, co bez wątpienia jest bardzo dobrym wynikiem. Wato dodać, że w rywalizacji 6-latków w Lanaken wystartowało 256 koni.

DIEGO i Mateusz Tyszko

CSI 2* Deurne/NED

W konkursie Grand Prix CSI2* Przemysław Konopacki wystartował na klaczy Expression’Quill, na której w parkurze podstawowym miał jeden błąd i uplasował się na 19 miejscu. Bezbłędny przejazd nasz reprezentant zanotował w konkursie 135 cm, w którym na klaczy Kaliber zajął 12 miejsce.