We wczorajszym LGCT Grand Prix w Cannes zwyciężył Daniel Deusser. W konkursie zespołowym najlepsi okazali się reprezentanci Prague Lions.

 

Siódmy etap rozgrywek Longines Global Champions Tour i Global Champions League rozegrany został we francuskim Cannes. Sześć par pokonało wczoraj parkur podstawowy konkursu Grand Prix bezbłędnie i tym samym zakwalifikowało się do rozgrywki. W tej grupie znalazł się Kevin Staut dosiadający 9-letniej klaczy Dialou Blue PS (Diarado’s Boy x Chacco-Blue), której właścicielem jest Dariusz Słupczyński. Ta utalentowana klacz debiutowała w tak trudnym konkursie. W rozgrywce Kevin Staut miał dwa błędy i zajął 6. miejsce w klasyfikacji końcowej.

 

 

Cztery pary  pokonały rozgrywkę bezbłędnie a najszybciej zrobił to Daniel Deusser/GER na ogierze Bingo Ste Hermelle, który uzyskał czas 34,62 s. Na drugim miejscu uplasował się Spencer SMith/USA na wałachu Theodore Manciais (0/34,90 s) a trzecie miejsce zajął Ben Maher/GBR na ogierze Faltic HB.

 

Deusser: Jestem bardzo zadowolony z tego co pokazał dzisiaj mój mały koń. Byliśmy pierwszą parą w rozgrywce i musiałem postarać się pojechać jak najlepiej. Podjąłem ryzyko w najeździe do ostatniej przeszkody i dzięki temu wygraliśmy. Chciałem tutaj wygrać i Bingo walczył dla mnie na parkurze. Cieszę się, że tym samym zakwalifikowaliśmy się już do Super LGCT Grand Prix w Pradze.

 

 

W Global Champions League drugie zwycięstwo w sezonie odniósł zespół Prague Lions. Wczoraj jego barwy reprezentowało dwóch belgijskich zawodników – Pieter Devos na klaczy Claire Z i Niels Bruynseels na wałachu Delux van T&L, którzy ukończyli zmagania z wynikiem 4 pkt. Wynik 8 pkt. uzyskały cztery zespoły i jak zawsze w takim przypadku o kolejności decydował najlepszy czas łączny zawodników. A najlepszy należał do zawodników z Shanghai Swans czyli Christiana Ahlmanna na Solid Gold Z i Maxa Kühnera na Up TooJacco Blue. Na miejscu trzecim uplasował się team Madrid in Motion, w barwach którego startowali wczoraj Eric van der Vleuten na wałachu Dreamland i Maikel van der Vleuten na wałachu Beauville Z.

 

 

Wyniki i rankingi: TUTAJ

Zdjęcia: LGCT/GCL