Drugi dzień konkursów CSI2* we Wrocławiu za nami. We wszystkich konkursach Polacy zdominowali miejsca na podium. Najważniejszy dzisiejszy konkurs Big Tour 140 cm – Speed Masters wygrał Dawid Skiba.

Przeszkody na parkurze konkursu Big Tour mierzyły 140 cm. Bez większych problemów i punktów karnych przejazdy ukończyło 10 par. Zwycięzcą został Dawid Skiba dosiadający wałacha rasy SP LA VULKANO L. Na drugim miejscu podium stanął Leszek Gramza startujący na ogierze rasy KWPN JACKPOT A. Trzecie miejsce na podium wywalczył aktualny mistrz Polski Tomasz Miśkiewicz, który dziś dosiadał klaczy rasy oldenburskiej VELVET LAZAR

Zawodnicy Medium Tour CSI2* w konkursie pokonali przeszkody mierzące 135 cm. Bezbłędnie parkur przejechało 10 par. Najszybciej swój przejazd ukończył Łukasz Brzóska startujący na klaczy rasy KWPN JERNILLA i tym samym zajął pierwsze miejsce na podium. Na drugim miejscu uplasowała się Daria Kobiernik, która dosiadała holsztyńskiej klaczy VENUS. Trzecie miejsce na podium wywalczył Mściwoj Kiecoń dosiadający wałacha rasy westfalskiej CARLSON 149

W konkursie Small Tour CSI1* zawodnicy na parkurze zmierzyli się z przeszkodami o wysokości 120 cm. Z zerowym kontem przejazd ukończyło 20 par, a wszystkie miejsca na podium należały do polskich zawodników. Najszybciej, zwyciężając konkurs, parkur ukończyła Karolina Bar startująca na klaczy rasy oldenburskiej EVER SO CLEVER. Na drugim miejscu uplasowała się Kamila Kalwa, która startowała na wałachu rasy SP DENIRO. Zawodniczka we wczorajszym konkursie zdobyła trzecie miejsce. Dzisiaj na ostatnim miejscu podium stanęła Agnieszka Szynkolewska  dosiadająca wałacha rasy SP MAXIMUS

Na parkurze konkursu Elite Tour CSI1* ustawiono przeszkody o wysokości 110 cm. 6 par swoje przejazdy ukończyło bez punktów karnych. Pierwsze miejsce na podium zdobyła Agnieszka Szynkolewska, tu dosiadająca klaczy rasy Zangersheide COCO CHANEL DE LAUBRY Z. Ze stratą zaledwie 0,09 s, drugie miejsce wywalczyła Maja Musiolik, która startowała na wałachu L'AMOUR. Na trzecim miejscu podium uplasowała się Julia Tybulczuk  startująca na wałachu rasy holsztyńskiej CASPAR MS.

W konkursie grupy koni 6 i 7-letnich zawodnicy pokonali parkur z przeszkodami o wysokości 125/130 cm. 8 par ukończyło przejazdy bezbłędnie, więc o wyniku zadecydował czas. Najszybciej swój przejazd ukończył Robert Wilczewski, który startował na klaczy rasy KWPN LA PLEASURE-IMOO i zajął tym samym pierwsze miejsce w tym konkursie. Na drugim miejscu podium stanęła Weronika Kosińska dosiadająca wałacha rasy Zangersheide CHIVAS RG Z. Para zajęła również drugie miejsce we wczorajszym konkursie. Leszek Gramza, który startował na ogierze rasy belgijskiej QANVAS ST. HUBERTUSHOEVE uplasował się na trzecim miejscu podium.

Zawodnicy dosiadający młodych, 5-letnich koni na parkurze pokonali przeszkody mierzące 115 cm. 7 par ukończyło swoje przejazdy bezbłędnie. Seweryn Murdzia, który startował na wałachu rasy westfalskiej SIROCCO L pokonał parkur najszybciej i zwyciężył w konkursie. Na drugim miejscu podium stanął Łukasz Koza  dosiadający wałacha rasy SP EREBUS. Trzecie miejsce wywalczyła Dajana Pawlicka, która startowała na ogierze rasy Zangersheide ARMANI GPH Z.