Finałowe konkurs Halowych Mistrzostw Polski w skokach przez przeszkody pozwoliły nam odpowiedzieć na pytanie kto zostanie nowym mistrzem. Po złoto w kategorii Seniorów sięgnął Dawid Kubiak. Najlepszą juniorką okazała się Aniela Kilian, a wśród Dzieci triumfował Kevin Pszowski.

 


Mimo niewielkiej frekwencji w kategorii Seniorów, podczas finałowego konkursu nie obyło się bez emocji. Przed drugim nawrotem prowadzenie objął Hubert Polowczyk, jednak w ostatecznej walce zawodnik popełnił dwa błędy i spadł w tabeli na drugie miejsce. Tym samym na najwyższym stopniu podium stanął Dawid Kubiak, który w finałowym konkursie dosiadał ogiera rasy KWPN ESTORIL FORTUNA. Po trzech konkursach, mistrzostwa ukończyli z wynikiem 11 pkt karnych. Srebrny medal trafił do wspomnianego wcześniej Huberta Polowczyka. Zawodnik startował na ogierze rasy Zangersheide M.BLUE’S BOY Z.. Wynik z jakim ukończyli HMP to 12,57 pkt karnego. Brązowy medal wywalczył junior, złoty medalista tych zawodów w kategorii MJ, Aleksander Lewandowski. W tych konkursach dosiadał oldenburskiego wałacha CANWERO, a zmagania ukończyli z wynikiem 18,6 pkt karnego.

 


Po dwóch nawrotach HMP Juniorów najniższy wynik na swoim koncie miała Aniela Kilian. Amazonka nie popełniła błędów we wszystkich konkursach, a wynik z jakim ukończyła mistrzostwa, 0,47 pkt karnego, to ten który uzyskała w pierwszym półfinale. Złoty medal wywalczyła w starach na meklemburskim wałachu LACARO. Miejsce drugie zajęła również amazonka, której wynik nie zmienił się od pierwszego konkursu. Maria Brańka Borja w finale dosiadała holsztyńskiej klaczy CAMILLA 139, a wynik jaki pozwolił jej na zdobycie srebrnego medalu to 2,87 pkt karnego. Na trzecim stopniu podium, z brązowym medalem, stanęła Klara Kozioł, która startowała na wałachu rasy SP ROCKY. Parze przydarzył się jedynie błąd w pierwszym nawrocie finału, a wynik z jakim ukończyli HMP to 4,58 pkt karnego.

 


W przypadku złotego medalu w kategorii Dzieci nie było wątpliwości. Jako jedyny czyste konto we wszystkich startach zachował Kevin Pszowski i to on stanął na najwyższym stopniu podium. W HMP dosiadał wałacha rasy KWPN JACOBSON L. Wynik z jakim ukończyli mistrzostwa to oczywiście 0 pkt karnych. O srebrnym i brązowym medalu musiała zadecydować 5-konna rozgrywka, bo tyle par po drugim nawrocie miało na swoim koncie 4 pkt karne. Najskuteczniejsza w rozgrywce okazała się Irena Bigaj startująca na klaczy rasy SP LA CORUNA i to ta zawodniczka zdobyła srebrny medal. Drugi najlepszy przejazd w rozgrywce należał do Roksany Nawrockiej i tym samym do niej trafił medal brązowy. Amazonka w mistrzostwach startowała na belgijskim wałachu GENF.