Niedzielny konkurs Grand Prix zakończył zmagania podczas pierwszego etapu tegorocznych rozgrywek Polskiej Ligii Jeździeckiej. Dwa finałowe konkursy wygrał Kamil Grzelczyk, a w najtrudniejszym konkursie dnia triumfowała Daria Kobiernik. Kolejny etap PLJ odbędzie się już za tydzień w Olszy.

Finałowy konkurs koni 5-letnich zakończył się zwycięstwem Michała Tyszko na wałachu rasy KWPN KING LEPANTINO. Przejazd tego konia oceniono na 8,4 pkt. Miejsce drugie ex aequo, z wynikiem 8,3 pkt zajęli Michał Tyszko na ogierze szlachetnej półkrwi SELLINO oraz Jacek Mierzwiński i wałach rasy SP GRBICZ W. Wynik 8,2 pkt w dzisiejszym finale uzyskały 3 pary zajmując tym samy ex aequo trzecie miejsce. Byli to Tamara Tybulczuk i wałach rasy SP SZIFO, Klara Kozioł i klacz szlachetnej półkrwi VOILA oraz Michał Tyszko i wałach rasy SP DAVINCI.

Finał Rundy Brązowej rozegrano jako konkurs zwykły z rozgrywką, z przeszkodami o wysokości 125 cm. Do rozgrywki zakwalifikowało się 19 z 63 startujących par. Zwycięzcą konkursu został Kamil Grzelczyk na klaczy szlachetnej półkrwi SANPRESSA. Zawodnik zachował czyste konto i uzyskał najlepszy czas przejazdu w rozgrywce. Miejsce drugie zajęła juniorka młodsza Zuzanna Prymek. Zawodniczka dosiadała wałacha rasy KWPN DYLLANO. Trzeci czas w rozgrywce uzyskał Michał Tyszko na holsztyńskiej klaczy CASCADEUCE.

Konkurs finałowy Rundy Srebrnej, zwykły z rozgrywką, zakończył się kolejnym zwycięstwem Kamila Grzelczyka. Zawodnik tym razem dosiadał wałacha szlachetnej półkrwi SENIOR. Para uzyskała najlepszy czas w rozgrywce spośród 21 uczestników. Miejsce drugie, także bez punktów karnych na przeszkodach, zajął Adam Grzegorzewski i oldenburska klacz ARONIA. Na miejscu trzecim uplasował się Jarosław Skrzyczyński i ogier rasy oldenburskiej DIARADO’S DREAM.

Na starcie konkursu finałowego Rundy Złotej - Grand Prix Memoriału im. Barbary i Andrzeja Osadzińskich stanęły 42 pary. Parkur z przeszkodami o wysokości 145cm bezbłędnie pokonało 11 z nich. Najszybsza w rozgrywce okazała się Daria Kobiernik i wałach rasy SP WINCHESTER. Miejsce drugie, z czasem wolniejszym o ponad sekundę, zajął Grzegorz Kubiak. Zawodnik dosiadał ogiera szlachetnej półkrwi SZULER. Trzeci czas w rozgrywce uzyskał Maksymilian Wechta na holsztyńskiej klaczy QUADRIGA.