Już po raz 12 na hipodromie w Olszy mamy okazję oglądać młode, skokowe talenty. Od piątku trwa tam Sportowy Czempionat Polski Młodych Koni. Na starcie pojawiły się konie 4,5,6- i 7-letnie, a najmłodsze z nich, już w sobotę walczyły w finale. Równolegle odbywa się także XXVI Memoriał Jana K. Dąbrowskiego.

 

Sobotnie konkursy rozpoczął drugi półfinał dla koni 5-letnich. W konkursie dokładności wystartowało prawie 50 par. Po dwóch dniach zmagań 12 z nich zachowuje czyste konto przed niedzielnym finałem. W rywalizacji koni 6-letnich czyste konto przed jutrzejszym finałem zachowuje 6 koni, a dwa dni bezbłędnie jeździło osiem koni z rocznika 2013.  Prawo startu w jutrzejszych finałach powyższych kategorii wiekowych ma 60% najlepszych koni, ale liczba ta nie może być mniejsza niż 25.

 

Oba konkursy dla koni 4-letnich (półfinał i finał) rozegrano jako konkursy z oceną stylu konia. O wynikach klasyfikacji końcowej decydowała suma punktów po dwóch konkursach. Najlepszym koniem z rocznika 2016 okazał się ogier DARCO LAZAR (Darco x Verdi) prezentowany przez Tomasza Miśkiewicza. Po dwóch bezbłędnych przejazdach Czempionat zakończyli z wynikiem 16,83 pkt. I wiceczempionem koni 4-letnich został oldenburski ogier CUPIDO (Coupe d’Or x Achill-Libero H). Na koniu startował Marek Lewicki. Wynik końcowy jaki uzyskali pod dwóch konkursach to 16,73 pkt. Na miejscu trzecim w tegorocznym Czempionacie uplasował się ogier rasy KWPN LATE NIGHT (Cornet Obolensky x Calvaro Z). Po dwóch bezbłędnych przejazdach pod Michałem Jóskowiakiem, rywalizację ukończył z łącznym wynikiem 16,70 pkt.

W konkursie zwykłym klasy C1 Memoriału Jana K. Dąbrowskiego triumfował Vitali Charadnik. Najlepszy czas przejazdu uzyskał dosiadając holsztyńskiego ogiera BOCCACCIO. Miejsce drugie zajął Jarosław Skrzyczyński startujący na niemieckim ogierze OLIMPIC STAR. Trzeci czas w konkursie uzyskał Siarhei Kazlou. Zawodnik dosiadał wałacha szlachetnej półkrwi HATOKI.

 

Wszystkie niedzielne finały transmitowane będą  na żywo na stronie Świata Koni, a także na platformie ClipMyHorse.TV. Serdecznie zapraszamy do kibicowania on-line polskim zawodnikom. Jednocześnie zachęcamy do skorzystania z bezpłatnego, 30-dniowego dostępu do serwisu ClipMyHorse.TV.

 

Wyniki: TUTAJ

 

Fot. Kamila Tworkowska