Pogoda nie rozpieszczała zawodników i koni startujących we wczorajszym konkursie Pucharu Narodów rozegranym podczas CDIO5* we francuskim Compiegne.

 

 

Deszcz towarzyszył parom także podczas dekoracji. A na twarzach zespołu Danii łączył się ze łzami szczęścia. Co prawda najlepszy rezultat indywidualny w konkursie uzyskał Frederic Wanders/GER na wałachu Duke of Britain FRH (76,435%), ale wyniki pozostałych niemieckich par pozwoliły tej drużynie na zajęcie 4 miejsca w klasyfikacji.

 

Przejazd Daniela Bachmanna Andersena na ogierze Vayron otrzymał od sędziów ocenę 76,152% co w połączeniu z wynikami Nanny Skodborg Merrald na ogierze Blue Hors St. Schufro (74,435%) oraz Cariny Cassoe Krüth na klaczy Heiline's Danciera (74,913%) zapewniło ekipie Danii zwycięstwo w Pucharze Narodów z końcowym rezultatem 225,500%. Na miejscu drugim uplasował się zespół Szwecji (218,239%), który wyprzedził ekipę Francji (215,261%).

To zwycięstwo jest dla nas bardzo ważne. Wyniki uzyskane tutaj oraz podczas kolejnych zawodów będą miały duży wpływ na to jakie pary wybierzemy do zespoły reprezentującego Danię podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. – powiedziała Anne-Mette Binder, szefowa ekipy Danii.


 

Kolejny konkurs Pucharu Narodów w ujeżdżeniu rozegrany zostanie podczas CDIO w Budapeszcie, które odbędą się już w przyszły weekend. 


 

Wyniki: TUTAJ

 

Zdjęcia: FEI/PSVphoto