Przed nami ostatni przystanek Pucharu Świata przed krótką przerwą, a także ostatnie zawody w sezonie dla powożących. CSI5*-W oraz Finał Driving World Cup już w najbliższych dniach we francuskim Bordeaux. W Den Bosch startuje jedna z ważniejszych imprez hodowlanych - KWPN Stallion Show.

 

CSI5*-W/CAI-W Final Bordeaux (FRA)


Ostatni przystanek maratonu Pucharu Świata jaki mieliśmy okazję w ostatnim miesiącu oglądać. To trzynasty etap dla zawodników skoków przez przeszkody. Jednocześnie po raz ostatni w sezonie będziemy oglądać zmagania w ramach PŚ w powożeniu, bo to właśnie w Bordeaux, już za kilka dni, zostanie rozegrany finał rozgrywek. Na starcie nie zabraknie wirtuoza dyscypliny czyli Boyda Exella (AUS). Wystartuje też obrońca tytułu Bram Chardon (NED), a także zajmujący drugie miejsce w rankingu PŚ Ijsbrand Chardon (NED). Na starcie w konkursach skokowych będziemy oglądać takie gwiazdy jak Scott Brash (GBR), Marcus Ehning (GER) czy Harrie Smolders (NED). Przed tymi zawodnikami w sumie 5 konkursów zaliczanych do Longines Ranking i pula nagród o łącznej wysokości 438 000 EUR. Plac w Bordeaux przywita też trzecią konkurencję jaką jest WKKW. Zawodnicy startować będą w halowym konkursie derby. Transmisja wydarzenia rozpocznie się już w czwartek. Finałowe konkursy PŚ w powożeniu oglądać będzie można w sobotę i niedzielę. Najważniejsze konkursy dla skoczków zaplanowane są również na sobotę i niedzielę. Startować będą odpowiednio w Pucharze Świata, który jak zwykle będzie można oglądać z polskim komentarzem Marka Szewczyka oraz w Grand Prix o nagrodę marki Audi. 


Relacja TUTAJ

Wyniki TUTAJ

 


KWPN Stallion Show, Den Bosch (NED)

Najlepsze ogiery holenderskiej hodowli, jak i liczna publiczność, wracają w końcu do hali w Den Bosch, gdzie już od środy startuje coroczny pokaz i uznawanie ogierów rasy KWPN. Oprócz klasycznego programu pokazu ogierów, w którym oglądać będziemy zarówno ogiery skokowe jak i ujeżdżeniowe, zaplanowane są także wyjątkowe pokazy już utytułowanych ogierów tej rasy. Do hali w Den Bosch powrócą zdobywcy nagrody Konia Roku, a także medaliści tegorocznych Mistrzostw Świata, ogiery Glamourdale oraz Hermes N.O.P. To jednak nie jedyni uczestnicy MŚ w Herning, którzy zaprezentują się przed publicznością. Zaplanowane są także pokazy ogierów Indian Rock oraz Blue Hors Zack. Całość potrwa 4 dni. Transmisja wystartuje w środę o 8:00, a zakończy się pokazem dwóch wcześniej wspomnianych ogierów w sobotę o 21:15. W programie nie zabraknie też ceremonii przyznania tytułu “Horse of the Year” w konkurencji ujeżdżenia i skoków przez przeszkody. 


Relacja TUTAJ

Wyniki TUTAJ

 


CSIO4* Sharjah Equestrian and Racing Club (UAE)

Międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody w randze CSIO4*, co oznacza, że zwieńczeniem imprezy nie będzie Grand Prix, a konkurs Pucharu Narodów. Oprócz rywalizacji drużynowej, konkurs daje też szansę na indywidualną kwalifikacje do IO w Paryżu. Na starcie zamelduje się 10 reprezentacji. To jednak nie jedyny konkurs zespołowy jaki zostanie rozegrany w ten weekend w Sharjah, bo swoje dedykowane konkursy PN będą miały też kategorie młodzieżowe. Tu w każdej grupie zmierzy się ze sobą 9 narodowości. Zawody na bliskim wschodzie cieszą się zainteresowaniem wśród europejskich zawodników, dlatego nazwiska Ioli Mytilineou (GRE), David Will (GER) czy Shane Breen (IRL) nikogo nie dziwią. Zawodnicy zmierzą się w sumie w 4 konkursach zaliczanych do Longines Ranking, a łączna pula nagród dla wszystkich uczestników to ponad 275 000 EUR. Transmisja rozpoczyna się w czwartek, a ten najważniejszy konkurs, seniorskiego Pucharu Narodów, zaplanowany jest na niedzielę o 16:50 polskiego czasu. 


Relacja TUTAJ

Wyniki TUTAJ

 

 

Polscy kibice mogą w tym tygodniu kibicować też naszym, bo w zawodach CSI2* w niemieckim Riesenbeck wystartuje Michał Tyszko. Oprócz tego przenieść się można na otwarte parkury, te bliżej w Hiszpanii, czy nieco dalej, w Stanach Zjednoczonych. W tym tygodniu dostępna będzie relacja z tego najpopularniejszego zimowego festiwalu czyli WEF w Wellington na Florydzie. 

 

Serdecznie zapraszamy do śledzenia tych i innych wydarzeń przed ekranami komputerów, urządzeń mobilnych czy telewizorów oraz kibicowania polskim zawodnikom za granicą. Jednocześnie zachęcamy do skorzystania z 30-dniowego, bezpłatnego dostępu do platformy ClipMyHorse.TV, który umożliwia m.in. oglądanie retransmisji wydarzeń które się już zakończyły.


Pełna lista relacji TUTAJ

 

 

 

Retransmisje wszystkich transmitowanych konkursów dostępne są na platformie ClipMyHorse.TV.

Zachęcamy do skorzystania z 30-dniowego, bezpłatnego dostępu do ClipMyHorse.TV.