W piątek 10 stycznia 2020 roku w Lesznie odbyło się zebranie Zarządu PZJ, na którym wśród wielu rozstrzygniętych zagadnień podjęto decyzje co do miejsca i terminu rozgrywania tegorocznego Halowego Pucharu Polski w ujeżdżeniu.

 


Oto fragment sprawozdania z Zebrania Zarządu PZJ, dotyczący kwestii organizacji w tym roku zawodów Halowego Pucharu Polski w ujeżdżeniu:

 


XXXII.

Wnioski na organizację MP i PP w 2020 HPP-A

Uchwała nr U/2746/1/Z/2020 z dnia 10.01.2020 r. Zarząd PZJ w związku z poniżej przedstawioną sytuacją z wnioskami o organizacje Mistrzostw Polski i Pucharów Polski w 2020 roku postanawia o przyznaniu Stowarzyszeniu KS KJK Szary Michałowice organizacji Halowego Pucharu Polski w Ujeżdżeniu w dniach 26-29.03.2020 roku po podpisaniu stosownej umowy pomiędzy stronami. Warunki na etapie Konkursu Ofert i złożone wnioski:

Ujeżdżenie:

Halowy Puchar Polski w Ujeżdżeniu

• data: do zaproponowania po uprzednim uzgodnieniu z Komisją Ujeżdżenia

• wadium minimum – 5000 PLN – pula nagród: minimum 30 000 PLN

 


Stowarzyszenie KS Klub Jazdy Konnej Szary Michałowice.

Wniosek wysłany w dniu 31.12. 2019, na organizacje w dniach 26-29.03.2020 R.,

wadium ZADEKLAROWANE W OFERCIE – PROPOZYCJA 1000 ZŁ, KTÓRE BĘDZIE WPŁACONE PO WYGRANIU KONKURSU i ZADEKLAROWANA w ofercie „pula nagród FINANSOWYCH I RZECZOWYCH” - 25 000 PLN

 


Jeździecki Klub Sportowy Salio.

Wniosek wysłany w dniu 20.12. 2019, na organizacje w dniach 03-05.04.2020 r., wadium WPŁACONE - 4000 PLN oraz ZADEKLAROWANA „pula nagród ” - 28 000 PLN

 


Uchwała przyjęta (4 x za i 1 głos przeciw).Zapytaliśmy o powody takiego a nie innego wyboru oferenta, członka Zarządu PZJ, pana Oskara Szrajera, który powiedział:

 

Przedkładając Zarządowi ten temat rekomendowałem ośrodek KJK Szary w Michałowicach jako organizatora tegorocznego Halowego Pucharu Polski w ujeżdżeniu. Było to zrealizowanie woli środowiska, które bardzo wyraźnie je sformułowało podczas konferencji dyscypliny jaka odbyła się w Zakrzowie. Byłem na tym spotkaniu, tak jak pan Bogdan Kuchejda. Usłyszeliśmy w Zakrzowie bardzo dobitnie, że środowisko ujeżdżeniowe ma zaufanie do tego organizatora a dotychczasowe zawody Halowego Pucharu Polski tam rozegrane za każdym razem zbierały bardzo dobre opinie. Kolejnym argumentem był marcowy termin zaproponowany przez KJK Szary, który bardziej pasował większości zawodników. Poza tym organizator ten bardzo wcześnie zgłosił akces organizacji Halowego Pucharu i wpłacił odpowiednią kaucję, która została zwrócona, bo było to nieco przedwczesne. Zarząd jeszcze nie ogłosił konkursu na organizację tych zawodów. Po jego ogłoszeniu rozstrzygające go głosowanie Zarządu nie było jednomyślne. Jak jednak widać przytoczone przeze mnie argumenty zyskały poparcie większości.

 


JKS Salio, który w grudniu ubiegłego roku postanowił przystąpić do ogłoszonego konkursu, mógł oczywiście odwołać się od podjętej 10 stycznia uchwały Zarządu PZJ. Protokół ze styczniowego zebrania Zarządu został opublikowany 1 lutego. Było więc dostatecznie dużo czasu, żeby w JKS Salio rozważono wszelkie „za i przeciw” i podjęto próbę powrotu „do gry”. Jak się dowiedzieliśmy, w dniu wczorajszym Zarząd JKS Salio postanowił nie angażować się w ten temat.

Tak więc sportowe zmagania Halowego Pucharu Polski w ujeżdżeniu w roku 2020 rozegrane zostaną w ośrodku jeździeckim KS Klub Jazdy Konnej Szary Michałowice w dniach 26-29 marca.