Po pierwszym dniu MŚMK w powożeniu wiemy już, że w konkursach finałowych będziemy kibicować co najmniej 4 polskim parom.

Mezohegyes (Węgry)
Bardzo dobrze zaprezentowały się wyhodowane w Polsce młode konie w konkursach kwalifikacyjnych MŚMK w powożeniu. W kategorii 5-latków zwyciężył ogier DAJLUK (Iluk – Daluzja po Lokan, hod. i wł. Grzegorz Świątek). Razem z Weroniką Kwiatek uzyskał on wynik 7,81 pkt. Na miejscu 4 uplasował się Bartłomiej Kwiatek z ogierem FROMBORK (Nomen – Fuksja po Jogurt, hod. i wł. OHZ Kamieniec Ząbkowicki), którego przejazdy oceniono łącznie na 6,44 pkt. Te dwa konie uzyskały tym samym kwalifikacje do konkursu finałowego. Na miejscu 9 uplasowała się Weronika Kwiatek z ogierem LUBY (Derkos – Łupawa po Palant, hod. Beata Kapica, wł. Jacek Bakalarz) – niższy wynik tego konia (5,51 pkt.) spowodowany był m.in. jednym błędem podczas próby zręczności. Jutro ta para powalczy o miejsce w finale w drugiej kwalifikacji.
Również w kategorii koni 6-letnich mamy już dwóch finalistów. Pierwszy z nich to ogier RENESANS (Lokan – Regencja po Bank , hod. i wł. OHZ Kamieniec Ząbkowicki), który razem z Bartłomiejem Kwiatkiem zajął dziś 7 miejsce (6,50 pkt.). Również Weronika Kwiatek z Passatem zakwalifikowała się, zajmując miejsce 8. Bartłomiej Kwiatek z Aromatem uplasował się na miejscu 9 – więc ta paray wystartuje w jutrzejszym, drugim konkursie.
W konkursie dla koni 7-letnich bardzo dobry przejazd Weroniki Kwiatek i klaczy Loxia dał tej parze 2 miejsce. I tym samym para ta ma już zapewnione miejsce w finale.

Wyniki: TUTAJ

Paderborn (Niemcy)
Bezbłędny przejazd w konkursie dla 8-latków pozwolił Krzysztofowi Ludwiczakowi i klaczy Conthacca na zajęcie wysokiego 6 miejsca. Natomiast w konkursie dla koni w wieku 7 lat wystartował Andrzej Opłatek na wałachu Conthinder. Para ta miała jeden błąd.

Wyniki: TUTAJ

Lier (Belgia)
W dzisiejszym konkursie kwalifikacyjnym do Grand Prix (140 cm) było bardzo dużo bezbłędnych przejazdów. Niestety zbyt wolna jazda spowodowała, że w drugiej fazie nie zobaczyliśmy Krzysztofa Okły na wałachu Clearville – para ta otrzymała 1 pkt. za przekroczenie normy. W konkursie dla 6-latków Krzysztof Okła miał na wałachu W Hembla Z jeden błąd w drugiej fazie.

Wyniki: TUTAJ