Po przerwie świąteczno-noworocznej w tym tygodniu rozrywanych jest kilka dość ważnych imprez międzynarodowych.

 

 

Longines CHI Classics Basel/SUI

W Bazylei w tym tygodniu rozegrane zostaną konkursy Pucharu Świata w ujeżdżeniu i w skokach przez przeszkody. Wczoraj w ramach CSI5* rozegrane zostały 3 konkursy a w tym najważniejszym (150 cm) zwyciężyła Penelope Leprevost/FRA na wałachu Texas (Tornesch – Robin Z). Para ta pokonała parkur bezbłędnie w czasie 56,03 s. Niewiele wolniejszy był Henrik von Eckermann/SWE, który na klaczy Iliana ukończył przejazd po upływie 56,40 s i uplasował się na drugim miejscu. Trzeci w klasyfikacji był Romain Duguet/SUI na wałachu Bel Canto de Boguin (0/57,08 s).

 

Penelope Leprevost (FRA) na wałachu Texas

 

Wyniki: TUTAJ

 


CSI3* Wellington/USA

Na Florydzie rozpoczął się cykl Winter Equestrian Festival, który potrwa do 2 kwietnia 2023. Wczoraj rozegrano dotowany kwotą 37 000$ konkurs Adequan® WEF Challenge Cup Round 1, w którym wystartowało 68 par. Do rozgrywki zakwalifikowało się 11 z nich a zwyciężyła Sarah Scheiring/USA na klaczy Margriet de Mariposa (0/37,30 s). Wcześniej na tej klaczy jeździł Jerome Gurey/BEL a interesujące jest to, że jest ona córką ogiera Nabab de Reve i klaczy Flora de Mariposa, na której sukcesy odnosiła Penelope Leprevost. Miejsce drugie w konkursie zajął Jacob Pope/USA na Highway FBW a trzecia była Alison Robitaille/USA na klaczy Oakingham Lira.

 

Sarah Scheiring & Margriet de Mariposa © Sportfot

 

Wyniki: TUTAJ

 


CSI3* Thermal/USA

Czwartek był bardzo udanym dniem dla Gregory Watheleta/BEL, który w Thermal zwyciężył w dwóch konkursach. Najpierw na klaczy Berline du Maillet Z był najlepszy w dwufazowym konkursie o wysokości 140 cm/CSI3*. A później zwyciężył w konkursie krajowym o wysokości 145 cm na ogierze Ace of Hearts.

 

Gregory Wathelet and Ace Of Hearts. Photo by High Desert Sport Photo

 

Wyniki: TUTAJ

 


CSI2* Neustadt Dosse/GER

We wczorajszym konkursie 140 cm prym wiedli reprezentanci Niemiec. Zwyciężyła Maren Hoffmann na klaczy Lucy (0/51,98 s) a za nią uplasowali się Max-Hilmar Borchert na wałachu Dustie MHB i Mynou Diederichsmeyer na klaczy Choccoloca. Bezbłędny przejazd w tym konkursie zanotował Maksymilian Wechta na Fibonacci S a czas przejazdu 63,62 s pozwlił na zajęcie 28 miejsca w klasyfikacji.

 

Wyniki: TUTAJ

 

Zdjęcia: Sportfot, Fotografie Stuppia/CHI Basel, High Desert Sport Photo