Rozpoczęliśmy kolejny tydzień startów reprezentantów Polski za granicą. Pierwszego dnia formą błyszczał Marek Lewicki. Zawodnik wygrał jeden z konkursów, a w konkursie rankingowym był czwarty. Bezbłędny w LR był też Michał Kaźmierczak.

 

 

CSI3* Linz-Ebelsberg Spring Tour (AUT)

Już pierwszego dnia w Linz zawodnicy walczyli w konkursie 145 cm zaliczanym do LR. Bezbłędny i bardzo szybki w drugiej fazie okazał się Marek Lewicki dosiadający oldenburskiej klaczy La Pezi. Para w świetnym stylu wywalczyła 4 miejsce w konkursie. Bezbłędnie cały parkur pokonał też Michał Kaźmierczak startujący na wałachu rasy KWPN King Of Rock. Czas drugiej fazy tej pary pozwolił im zająć 10 miejsce w konkursie. 

 

Marek Lewicki odniósł duży sukces też wcześniej tego dnia, bo był najlepszy w konkursie 140 cm. Tu dosiadał westfalskiego wałacha Come. Bezbłędnie ten sam parkur pokonała też Małgorzata Ciszek-Lewicka, która na klaczy Daisy uplasowała się na 6 miejscu. 

 

 

Pierwszego dnia zawodów dobrze spisywały się też młode konie. W grupie 7/8-latków bezbłędny był Michał Kaźmierczak razem z ogierem rasy KWPN Mayrock i zajął 15-te miejsce. Konkurs dla 5/6-latków ex aequo wygrał Marek Lewicki w starcie na ogierze rasy KWPN Narthago VDL oraz Maksymilian Wechta na holsztyńskim ogierze Cordian

 

Wyniki TUTAJ

Relacja TUTAJ

 

 

CSI3* Nancy (FRA)

W konkursach CSI3* we Francji startuje Andrzej Opłatek. Czwartek zawodnik potraktował zdecydowanie rozgrzewkowo i nie narzucał dużego tempa. W konkursie 145 cm Andrzej Opłatek wystartował na hanowerskim wałachu Chaccossini. Ukończyli ten parkur z jednym błędem i sporym przekroczeniem normy czasu, co dało łącznie 9 pkt karnych. W konkursie 135 cm zawodnik dosiadał dwóch koni. Na klaczy Zero K nie miał błędów, ale przekroczona norma czasu oznaczała 5 pkt karnych. Na holsztyńskim wałachu Le Cordial Andrzej Opłatek miał w sumie 8 pkt karnych (4 pkt + 4 pkt za czas).

 

Wyniki TUTAJ

Relacja TUTAJ

 

 

CSI3* Mediterranean Equestrian Tour, Oliva Nova (ESP) 

W pierwszej kwalifikacji do GP oglądaliśmy dzisiaj Jana Chrzanowskiego na wałachu Chico de Hus Z. Para na parkurze o wysokości 145 cm miała dzisiaj jeden błąd. W konkursie 135 cm bezbłędnie jeździła Natalia Czernik na ogierze rasy KWPN More Than Special MG i zajęła 20 miejsce. Niewiele wolniejszy od niej i również bezbłędny był Bartosz Adamus, który na oldenburskim ogierze U2 uplasował się na 24 miejscu. Ten zawodnik zmierzył się także z konkursem 140 cm dosiadając ogiera rasy KWPN Naccord Melloni. Z tego parkuru zjechali z jednym błędem i przekroczeniem normy czasu co dało łącznie 8 pkt karnych. 

 

Wyniki TUTAJ

Relacja TUTAJ