O zwycięstwie decydował łączny wynik czterech przejazdów i czas uzyskany w drugiej rundzie. Zwyciężyła para, która składała się w młodej, 25-letniej amazonki stojącej u progu swojej kariery i jeźdźca, który przez kilka miesięcy był liderem światowego rankingu a obecnie zajmuje w nim trzecie miejsce – Petronella Andersson/SWE i Christian Ahlmann/GER. Oboje zaprezentowali bardzo dobre przejazdy w pierwszej rundzie ale w drugiej szwedka miała jeden błąd. Ale doświadczony Ahlmann pojechał bezbłędnie i to w świetnym czasie co dało tej parze łączny wynik 4 pkt i 79,98 s. Z wynikiem 4 pkt. zmagania ukończyły jeszcze 3 inne pary ale ich czasy były o kilka sekund gorsze.

„Jesteśmy bardzo, bardzo szczęśliwi, nie spodziewaliśmy się tego zwycięstwa. Musieliśmy czekać aż swoje przejazdy ukończą wszyscy jeźdźcy. Nie sądziliśmy, że Rolf-Göran Bengtsson będzie miał błąd. To dla nas fantastyczny sukces.” – powiedzieli szczęśliwi zwycięzcy
Drugie miejsce zajęła para Juulia Jyläs/FIN i Olivier Philippaerts/BEL. Natomiast trzecie The 25-letnia amazonka z Francji Margaux Bost ( rodzina Rogera – Yvesa Bosta) i numer 1 na świecie Daniel Deusser/GER.
Nowością w programie zawodów w Paryżu był konkurs o wzrastającym stopniu trudności, w którym najlepszy okazał się Julien Epaillard/FRA na wałachu Quatrin de la Roque LM. Ten sam zawodnik tryumfował wczoraj również w innym konkursie zawodów CSI5* gdzie dosiadał wałacha Cristallo A LM.

Zdjęcia: Frédéric Chehu
Szukaj
Zaloguj się







