Już pierwszego dnia zawodów CSIO Youth w Zuidwolde nasza młodzież zaprezentowała bardzo dobrą formę. Jeden z konkursów CSIOY wygrał Mikołaj Barański, a w konkursie juniorskim triumfowała Iga Biegalska.

W pierwszym konkursie CSIOJ wystartowało aż 116 par i dlatego klasyfikacja została podzielona na dwie części. Jedną ze zwyciężczyń tego konkursu została Iga Biegalska, która na klaczy Doravella pokonała parkur 140 cm bezbłędnie w czasie 63,46 s. Ten sam parkur bez punktów karnych pokonała też Julia Ganowska na holsztyńskim wałachu Number One 28, ale z wolniejszym czasem zajęła “dopiero” 29. miejsce. Juniorki wystartowały jeszcze w konkursie 135 cm, w którym dobre, 6. miejsce zajęła Paulina Bule w starcie na belgijskiej klaczy Nelke van het Zonnehof

Iga Biegalska na klaczy Doravella

W środę hymn Polski wybrzmiał jeszcze dla Mikołaja Barańskiego, który był najlepszy w konkursie otwarcia CSIOY na poziomie 145 cm. Zawodnik startował na wałachu rasy KWPN Juggle Baraka, a parkur pokonali bezbłędnie w czasie 66,62 s. Jeden błąd w tym konkursie miała Lena Maruszak na wałachu rasy KWPN Jetoulon van de Rietvenne oraz Maximilian Parkitny w starcie na ogierze rasy KWPN Ferrari K. W drugim konkursie dla Młodych Jeźdźców, na poziomie 140 cm, nie udało się niestety ustrzec błędów. Po jednej zrzutce w drugiej fazie miały Lena Maruszak na hanowerskim wałachu Vhs Quadro, z czasem który mógł dać trzecie miejsce, oraz Natalia Kubik na oldenburskiej klaczy Zine Blue.

Juggle Baraka i Mikolaj Barański

Bezbłędnie pierwszego dnia zawodów jeździły także zawodniczki kategorii Dzieci. W konkursie 125 cm 12. miejsce zajęła Michalina Łącka na klaczy rasy KWPN Klaske. Z zerowym kontem z parkuru zjechała też Alicja Kosmol na wałachu Exel van de Achterhoek Z (20. miejsce) oraz Nadia Lehmann na holsztyńskim wałachu Casanova (24. miejsce). Jeden błąd w drugiej fazie tego konkursu miała Hanna Pis na westfalskim wałachu Crystal Sky, Zuzanna Kuczerawy na oldenburskiej klaczy Uraca II oraz Paulina Słoniec na niemieckiej klaczy Choco Lady.

W ramach CSIOCh rozegrano jeszcze konkurs na poziomie 130 cm. Tu dobry przejazd odnotowała Paulina Słoniec na klaczy Die Kleine Lady plasując się na 9. miejscu. Miejsce 13-te zajęła Nadia Lehmann w starcie na holsztyńskiej klaczy Silver Star, a Michalina Łącka na klaczy T Gold Quidame II Z, z 3 pkt za czas, uplasowała się na miejscu 25-tym.

Już jutro przed naszymi zawodnikami pierwszy konkurs Pucharu Narodów, w którym wystartują Dzieci. Transmisję z tego konkursu będzie można śledzić na żywo na platformie www.ClipMyHorse.Tv.

Relacja: TUTAJ