W dzisiejszym konkursie Grand Prix (160 cm) ze wszystkich występujących 39. par do rozgrywki zakwalifikowało się jedynie 5 z nich. Wielkim zwycięzcą okazał się Kevin Staut dosiadający wspaniałej Silvany HDC. O włos, bo zaledwie z 1 setną sekundy starty do zwycięzcy, na drugim miejscu podium stanął Marco Kutscher, który startował na koniu Cornet’s Cristallo. Trzecie miejsce zajęła Penelope Leprevost na Nice Stephanie.

Konkurs Liliane Fonds Prijs (150 cm) równie pasjonujący, jednak rozgrywany nieco wcześniej zdominowała Jessica Kurten, która dosiadając Arezzo VDL pokonała Alberta Zoera i Sjaaka Sleiderinka, którzy zajęli kolejno drugie i trzecie miejsce. We wczorajszym wieczornym konkursie o nagrodę firmy Audi (155 cm) ze wspaniałym czasem 36,60 sek. triumfował Simon Delestre z Francji na Napoli du Ry. Tuż za nim znalazł się Jos Lansik oraz Michael Whitaker. W tym konkursie startowała również para Bella Donna 66 i Hamad Ali Mohamed A  Al Attiyah, którzy ukończyli przebieg z wynikiem 1 pkt. karnego. Niestety dzisiejsze Grand Prix było dla nich zdecydowanie mniej udane- reprezentant Kataru został wyeliminowany z kontynuowania przebiegu. Na liście startowej znalazł się również dobrze znany polskiej widowni Zinedine, który pod Ludgerem Beerbaumem odnotował 1 pkt. karny za przekroczenie normy czasu.

W rozgrywanych równolegle konkursach eliminacyjnych z cyklu Pucharu Świata w ujeżdżeniu najlepszy okazał się Edward Gal na koniu Glock´s Undercover, który w sobotę wygrał z wynikiem 86,700%, na drugim miejscu znalazła się Danielle  Heijkoop i Kingsley Siro z wynikiem 79,650%, a jako trzecia została sklasyfikowana Valentina  Truppa na Fixdesign Eremo del Castegno ocenienia na 79,475%.