Kolejny dzień w Poznaniu to kolejny konkurs zaliczany do LR, tym razem do grupy C tego rankingu. Komplet punktów i wysoką premię finansową wywalczył reprezentant Francji Olivier Robert. Trzeci w tym samym konkursie był Michał Tyszko.

Najtrudniejszy konkurs w piątek, podobnie jak wczoraj, miał wysokość 150 cm, ale poprzeczka była zawieszona nieco wyżej, bo wyniki z tego konkursu zaliczane były do grupy C Longines Ranking. Wystartowało 46 par, z czego do rozgrywki zakwalifikowało się 8 z nich. Tam niedościgniony okazał się  reprezentant Francji Olivier Robert. Zawodnik triumfował w starcie na wałachu CARECA LS ELITE (0 pkt/ 47,38 s). Na miejscu drugim uplasował się Alexander Butler (IRL) dosiadający wałacha TI AMO B Z (0 pkt/ 47,56 s). Doskonale z tym parkurem poradził sobie też Michał Tyszko, który na oldenburskim ogierze COLINERO zajął miejsce trzecie (0 pkt/48,62 s). Do rozgrywki awansował też Michał Kaźmierczak, który na wałachu rasy SP NOTIS wywalczył 4 miejsce (0 pkt/ 48,69 s).

Konkurs Medium Tour 140 cm całkowicie zdominowali reprezentanci Polski. Zwyciężył Michał Kaźmierczak, tu startujący na wałachu rasy SP WHOOPY BOY. Na miejscu drugim uplasował się Jarosław Skrzyczyński dosiadający klaczy LOU LOU MPSZ, a miejsce trzecie wywalczył Adam Nicpoń w starcie na holsztyńskim wałachu COUNTER

Podobnie zakończył się też konkurs Small Tour 130 cm w ramach CSI1*. Na najwyższym stopniu podium stanął tu Jacek Zagor startujący na oldenburskim ogierze OK LAZAR. Miejsce drugie zajęła Izabela Vinckier dosiadająca hanowerskiego wałacha SALVE, a trzecia była juniorka Eliza Zawadzka razem z hanowerską klaczą INA.

W konkursie Elite Tour 110 cm oglądaliśmy tylko trzy bezbłędne przejazdy. Najlepsza okazała się tu 12-letnia Wiktoria Cwalina dosiadająca wałacha rasy SP DIAMOND W. Na miejscu drugim uplasował się wczorajszy zwycięzca, 13-letni Adam Goszczyński w starcie na klaczy rasy SP LORINA. Trzecie miejsce ponownie zajęła 15-letnia Nina Sućko startująca na holsztyńskim wałachu CORMITELLO.

Konkurs CSIYH dla 6-latków wygrała dzisiaj juniorka Weronika Kosińska startująca na wałachu CHIVAS RG Z. Miejsce drugie zajął Mściwoj Kiecoń dosiadający westfalskiej klaczy TROYA L, a na miejscu trzecim uplasował się Dawid Skiba razem z ogierem rasy KWPN MAITIID