ZakoÅ„czyÅ‚ siÄ™ najważniejszy konkurs zawodów CSI4* PoznaÅ„, czyli Grand Prix 160 cm, zaliczane do grupy B LR. ZwyciÄ™stwo odniósÅ‚ reprezentant Maroka Abdelkebir Ouaddar, a czwarte miejsce w tym konkursie zajÄ…Å‚ Wojciech Wojcianiec.

Konkurs Grand Prix zawodów CSI4* PoznaÅ„ zaliczany byÅ‚ do grupy B Longines Ranking, a parkur z jakim zmierzyli siÄ™ zawodnicy miaÅ‚ wysokość 160 cm. WystartowaÅ‚o 45 par, a bezbÅ‚Ä™dnie w przebiegu podstawowym jeździÅ‚o 8 z nich, w tym jedna reprezentujÄ…ca PolskÄ™. Konkurs ostatecznie wygraÅ‚ Abdelkebir Ouaddar (MAR) startujÄ…cy na belgijskim ogierze ISTANBULL V.H OOIEVAARSHOF (0 pkt/ 36,30 s). Zawody okazaÅ‚y siÄ™ wyjÄ…tkowo udane dla zawodnika, bo razem z dzisiejszym zwyciÄ™stwem, triumfowaÅ‚ w 3 konkursach zaliczanych do LR. Drugie miejsce w GP wywalczyÅ‚ Adrian Schmid (SUI) startujÄ…cy na holsztyÅ„skim waÅ‚achu CHICHARITO 11 (0 pkt/ 38,68 s), a trzecie reprezentantka Szwecji Karin Martinsen dosiadajÄ…ca meklemburskiej klaczy TAILORMADE CONITA BLUE PS (0 pkt/ 38,77 s). Najlepszym polskim zawodnikiem w konkursie byÅ‚ Wojciech Wojcianiec, który na oldenburskim waÅ‚achu CHINTABLUE uplasowaÅ‚ siÄ™ tuż za podium, na miejscu czwartym (0 pkt/ 39,35 s).

W konkursie ostatniej szansy, Medium Tour 140 cm, najlepszy okazaÅ‚ siÄ™ reprezentant Austrii Gerfried Puck startujÄ…cy na ogierze rasy KWPN IDIAAL SPECIAL H.J. Na miejscu drugim uplasowaÅ‚ siÄ™ Francesco Turturiello z WÅ‚och, który startowaÅ‚ na klaczy rasy KWPN HAPPINESS, a trzecie miejsce zajÄ…Å‚ tu Leon Thijssen (NED) dosiadajÄ…cy waÅ‚acha rasy KWPN ZEPPE BLUE. NajlepszÄ… polskÄ… parÄ… w konkursie byÅ‚ JarosÅ‚aw SkrzyczyÅ„ski i waÅ‚ach rasy KWPN KOMBOY. Uplasowali siÄ™ na 4-tym miejscu.

Niedościgniona w finale Small Tour 135 cm okazała się Izabela Vinckier dosiadająca hanowerskiego wałacha SALVE. Na miejscu drugim uplasował się reprezentant Włoch Christian Fioravanti startujący na wałachu MY BOY Z, a trzecie miejsce zajął Michał Tyszko w starcie na holsztyńskim ogierze MARCO POLO