Reprezentanci Litwy zajęli czołowe miejsca w najważniejszym konkursie drugiego tygodnia zawodów CSI w Michałowicach.

W konkursie Grand Prix CSI2* w Michałowicach wystartowało 31 par a dość spora grupa zawodników zapisała do niego po dwa konie. Oglądaliśmy łącznie 9 bezbłędnych przejazdów w tym dwa w wykonaniu Rikke Andersen, która tym samym zakwalifikowała się do rozgrywki z dwoma końmi. Reprezentantka Danii ostatecznie zajęła 4 miejsce na wałachu New Star v/h Russeltveld (0/30,87) oraz 6 miejsce na wałachu Chaccossini (0/31,16). W konkursie zwyciężył jadący jako ostatni Andrius Petrovas/LTU na Qarath van Paebroek Z, który uzyskał świetny czas 28,88 s. Na miejscu drugim uplasował się jego kolega z reprezentacji Matas Petraitis dosiadający wałacha Holle (0/29,33). Trzeci w klasyfikacji był Adam Grzegorzewski na bardzo walecznej klaczy Stakata. Ta para na pokonanie rozgrywki potrzebowała 30,21 s. Miejsce 7 w konkursie zajęła Natalia Stefańska na wałachu Kapucijn v/d Donkhoeve, ósmy był Michał Ziębicki na klaczy First Lady a na miejscu 9 uplasował się Kamil Grzelczyk na Wibaro. Przypomnijmy, że ta para wygrała Grand Prix w Michałowicach tydzień temu.

Niedziela w Michałowicach rozpoczęła się od finału rundy koni w wieku 6 i 7 lat. Był on rozgrywany jako dwufazowy tak jak tydzień temu zwyciężył w nim reprezentant Grecji Angelos Touloupis. Dzisiaj zwyciężył on na ogierze Kanthago de Revel (Kannan – Carthago Z), na którym pokonał obie fazy bezbłędnie a w drugiej uzyskał czas 28,62 s. Miejsce drugie w tym konkursie zajął Matas Petraitis/LTU na wałachu Lando (0/29,80). Na pozycji trzeciej uplasowała się polska juniorka Daria Pietrzak na klaczy Unica-K (0/31,82). W czołowej 10-tce konkursu uplasowali się jeszcze: Kacper Niewwiadomski na klaczy Lirocca Blue Ospa (5 m), Joanna Zbrojkiewicz na Vestari (7 m), Adrianna Ostrowska na klaczy Lertana VDL (9 m) i Kamil Grzelczyk na klaczy Diatendra (10 m).

Finał małej rundy CSI1* rozrywany był jako konkurs zwykły o wysokości 115 cm. Wielu parom parkur sprawiał problemy i bezbłędnie pokonało go 8 par. A najlepszy czas uzyskała Agnieszka Olszewska dosiadająca klaczy Tajna, która spędziła pomiędzy celownikami dokładnie 55,16 s. Na miejscu drugim uplasowała się 13-letnia Martyna Obrocka na Don Vito (0/59,78) a miejsce trzecie zajęła Fiona Rödl/GER na klaczy Clarissa (0/62,77).

Niewiele brakowało by kolejne zwycięstwo w Michałowicach odniósł Mikołaj Szurman. Tydzień temu w niedzielę odniósł on dwa zwycięstwa w tym w finale średniej rundy CSI1*. Dzisiaj lepszy od niego był Markus Saurugg/AUT, który na wałachu Igor pokonał parkur bezbłędnie w czasie 53,54 s. A Mikołaj Szurman na klaczy Make a Mess zajął drugie miejsce z czasem 53,54 s. Trzecie miejsce w klasyfikacji zajął Andrius Petrovas/LTU na klaczy Jabella (0/55,93). W tym konkursie 16 par pokonało parkur bez błędów.

Do rozgrywki konkursu Grand Prix CSI1* (135 cm) zakwalifikowało się 7 par. Szanse na zagranie Hymnu Polski były duże bowiem aż 6 par reprezentowało nasz kraj. Ostatecznie zwyciężyła Daria Kobiernik dosiadająca klaczy Venus. Bezbłędny przejazd w czasie 28,30 był najlepszy wynikiem w rozgrywce. Na drugiej pozycji uplasował się Andrius Petrovas/LTU na klaczy Heesamar (0/29,29), a trzecia w klasyfikacji była Joanna Zbrojkiewicz na klaczy Gloria (0/34,21).

Retransmisje wszystkich transmitowanych konkursów dostępne są na platformie ClipMyHorse.TV.

Zachęcamy do skorzystania z 30-dniowego, bezpłatnego dostępu do ClipMyHorse.TV.