Amerykanin Andy Kocher będzie także w przyszłości startował na wyhodowanym w Polsce ogierze Country Boy.

 


Ten obecnie 10-letni ogier wyhodowany został przez Małgorzatę i Tomasza Siergiejów. Swoją karierę sportową Country Boy (Carry Best – Hataria po Quirinius) rozpoczynał pod Jarosławem Skrzyczyńskim i to z tym zawodnikiem jako 4-latek zwyciężył w MPMK w 2013 roku. Następnie został sprzedany do Niemiec, gdzie w 2016 i 2017 roku startował w konkursach dla młodych koni pod Ronaldem Sandbrinkiem. Wiosną ubiegłego roku Country Boy trafił do reprezentantki Czech, Emmy Augier de Moussac - para ta zajęła m.in. 3. miejsce podczas zawodów CSI5* w Knokke.

 


Na zdjęciu Jarosław Skrzyczyński i Country Boy podczas MPMK 2013 (fot. Świat Koni)

 


W październiku właściciele konia, Tenerife Stables, podjęli decyzję o zmianie jeźdźca. W siodle County Boy’a miejsce zajął Amerykanin Andy Kocher, który bardzo szybko się z nim zgrał. Podczas zawodów w Liverpoolu zajęli oni 4. miejsce w konkursie 150 cm i ten wynik dał im tytuł jeźdźca i konia tygodnia według Amerykańskiej Federacji Jeździeckiej.

 

 

Na początku roku Andy Kocher wrócił do USA, gdzie prowadzi swoją stajnię. Ale wkrótce Country Boy poleci do niego do Wellington. A to dlatego, że kilka dni temu został on kupiony przez stajnię Eye Candy Jumper, której właścicielką jest Erica Hatfield. Od wielu lat wspiera ona Amerykanina i do niej należy kilka koni, na których on jeździ.

 


„To piękny koń, skacze jak hunter. Dopiero zaczął startować w wyższych konkursach i prawdopodobnie będziemy go też używać w hodowli. To koń na najwyższe konkursy.” – powiedział Andy Kocher. „To duży koń o ogromnym potencjale. Nie sądzę, że są takie konkursy jakich nie dałby rady przejść. Jest bardzo odważny i ma dopiero 10 lat.” Amerykanin wiąże z Country Boy’em ogromne nadzieje na przyszłość.

 

 

Źródło: Inf. Prasowa

fot. Spidge Event Photography