W pierwszym dniu zawodów WBFSH Studbooks Jumping Global Champions Trophy świetnie zaprezentował się 5-letni ogier Constable dosiadany przez Jarosława Skrzyczyńskiego.

 

 

Na początku września informowaliśmy o tym, że wyhodowany przez Ilonę Turowską ogier CONSTABLE został nominowany do reprezentowania Związku Hanowerskiego podczas pierwszej edycji WBFSH Studbooks Jumping Global Champions Trophy (TUTAJ). W dzisiejszym konkursie Constable i Jarosław Skrzyczyński pokonali parkur o wysokości 125 cm bezbłędnie i tym samym nie tylko zajęli 1 miejsce ex aequo ale również zdobyli cenne punkty dla Księgi Hanowerskiej.  Przejazd tak bardzo spodobał się przedstawicielom niemieckiego związku, że postanowili oni przyjrzeć się bliżej Constable. I podjęli decyzję o uznaniu tego 5-letniego ogiera dla hodowli koni hanowerskich. 

 


 

Ośrodek Longines Tops International Arena robi ogromne wrażenie. A już szczególnie trawiasty plac konkursowy, na którym wystartował dzisiaj Constable. Mnóstwo tu kolorów, wielkich trybun, a dodatkowymi utrudnieniami są rodzaj podłoża oraz wysokości przeszkód, na których Constable jeszcze nie miał doświadczenia. Mimo tych wymagających okoliczności, skakał świetnie i w połączeniu z doskonałym prowadzeniem przez Jarka, pokazał klasę. Ten przejazd na tyle zachwycił komisję Związku Hanowerskiego, że natychmiast przystąpili do oceny pokroju Constable oraz jego ruchu na płycie. W połączeniu z wynikami sportowymi naszego ogiera, stwierdzili, że zasłużył na uznanie w tej elitarnej i selektywnej księdze. Niezmiernie mnie to cieszy ponieważ, w moim mniemaniu, najwyższym wyróżnieniem dla hodowcy jest wyhodowanie ogiera uznanego w jednym z najbardziej prestiżowych związków. - powiedziała Ilona Turowska

 

 

Wyniki: TUTAJ