W sobotę 27 lutego, odbędą się dwa niezwykle ciekawe wydarzenia hodowlane, które z całą pewnością stanowią ważny punkt w kalendarzu hodowców, planujących stanówkę w rozpoczynającym się sezonie.


Pierwszym, którego rozpoczęcie planowane jest na godz. 10:00 będzie Pokaz Ogierów Licencjonowanych, organizowany przez Śląsko-Opolski Związek Hodowców Koni – wydarzenie, które wraca na Śląsk po roku przerwy, albowiem w 2020 r. gospodarzem tego zyskującego na prestiżu i popularności wydarzenia był Dolnośląski Związek Hodowców Koni. Do pokazu zgłoszono łącznie 47 licencjonowanych, bądź będących w trakcie procesu licencjonowania przez PZHK ogierów, wśród których najliczniej reprezentowane będą ogiery rasy śląskiej, ale nie zabraknie także silnej grupy ogierów szlachetnych, ogierów zimnokrwistych oraz kucy i koni małych. Co ważne, do Pokazu zgłoszono nie tylko licencjonowane ogiery z terenu Dolnego i Górnego Śląska, ale także silną reprezentację z woj. mazowieckiego czy lubelskiego. Ogiery prezentowane będą w ręku i ruchu luzem, a część z nich również pod kątem użytkowym.


Planowo Pokaz Ogierów ŚOZHK zakończy się o godz. 17:00, a dwie godziny później rozpocznie się Cichoń Stallions Show 2021 – pokaz kolekcji reproduktorów ujeżdżeniowych i skokowych należących do działającej w Radzionkowie stacji ogierów Cichoń Stallions. Prezentacje 10 ogierów, spośród których niewątpliwie najbardziej wyczekiwany jest występ sprowadzonego w ostatnich dniach do Polski skokowego ogiera Caroly – Mistrza Niemiec Młodych Koni z roku 2014, wzbogacone będą rozmowami ekspertów skupionymi wokół tematyki hodowli, a także treningu, prezentacji i dobrostanu młodych koni. Wśród prelegentów znajdą się m.in. utytułowana zawodniczka konkurencji WKKW i skoków przez przeszkody Daria Kobiernik, lekarz weterynarii Bernhardt Janetzko czy Florian Meyer zu Hartum – jeździec i trener, będący przedstawicielem Deckstation Schockemӧhle, niemieckiego partnera stacji Cichoń Stallions. Nie zabraknie także części artystycznej, w której wystąpi Maciej Balcar, wokalista zespołu Dżem.


ogier Caroly – Mistrz Niemiec Młodych Koni z roku 2014

Gospodarze, z uwagi na restrykcje związane z Covid-19, planują przyjęcie ograniczonej liczby gości, natomiast oba wydarzenia będą bezpłatnie dostępne poprzez LIVE realizowaną przez Świat Koni i ClipMyHorse PL