Młodzi zawodnicy z USA doskonale zaprezentowali się podczas wczorajszego konkursu Pucharu Narodów w Aachen.

 

 

Ale chociaż są młodzi to nie znaczy, że nie mają już na swoim koncie dużych sukcesów. Szef ekipy USA Robert Ridland postawił wczoraj na 22-letnią Lucy Deslauries, która dosiadała 16-letniego wałacha Hester, 20-letniego Briana Moggre z ogierem Balou du Reventon i niespełna 30-letnią Jessickę Springsteen z Don Juan van de Donkhoeve. Ta trójka po raz pierwszy w karierze startowała podczas zawodów CHIO w Aachen i jak widać doskonale poradziła sobie zarówno z atmosferą na arenie jak i z trudnymi parkurami. Czwartą zawodniczką w ekipie była bardzo doświadczona Laura Kraut z wałachem Baloutinue. Wszyscy reprezentanci USA pokonali pierwszy nawrót bezbłędnie a w drugim dwa błędy miała Springsteen oraz jeden Deslauries. To dało ekipie USA wynik końcowy 4 pkt. i zwycięstwo w tym bardzo trudnym i prestiżowym konkursie.

 

Na drugim miejscu uplasowała się ekipa Szwecji, która ukończyła konkurs z wynikiem 8 pkt. W tym zespole tym razem startowali Petronella Andersson na wałachu Castres van de Begijnakker Z (8/4), Jens Fredricson (brat Pedera Fredricsona) na wałachu Markan Cosmopolit (0/0), Annika Axelsson na wałachu Cleo Z (4/4) i Angelie von Essen na wałachu Alcapone des Carmille (0/0).

 

Z wynikiem 12 pkt. za trzeciej pozycji uplasowali się reprezentanci Francji, którzy po tym jak wyeliminowany w pierwszym nawrocie został Laurent Goffinet  jechali w trzyosobowym składzie. Miejsce czwarte przypadło Belgom (16 pkt). Zarówno Gregory Wathelet na Nevadosie S jak i Jerome Guery na Quel Homme de Hus pokonali pierwszy nawrót bez błędów, ale w drugim mieli po jednej zrzutce. Holendrzy z wynikiem 21 pkt. uplasowali się na 5 miejscu.

 

Z pewnością na lepszy wynik przed własną publicznością liczyli gospodarze. Jednak na rozprężalni doszło do upadku Marcusa Ehninga i ogiera A la Carte NRW i para ta nie wystartowała w konkursie. Daniel Deusser na klaczy Killer Queen pokonał oba nawroty bezbłędnie, jednak błędy Christiana Ahlmanna i Dawida Willa przekreśliły szanse na wyższe miejsce. Niemcy ukończyli konkurs na 6 pozycji z wynikiem 24 pkt. Za nimi uplasowały się jeszcze ekipy Włoch (25 pkt.) i Brazylii (33 pkt.).

 

Wyniki: TUTAJ

 

Zdjęcie: CHIO Aachen/Michael Strauch