Finałowy konkurs Mistrzostw Polski Seniorów przyniósł w tym roku wiele niespodzianek, jednak zwycięski przejazd nie był jedną z nich. Na najwyższym stopniu podium, trzeci rok z rzędu, stanął Wojciech Wojcianiec. Zawodnik wywalczył kolejny złoty medal razem z tym samym koniem, oldenburskim wałachem CHINTABLUE. Para ukończyła tegoroczne MP z wynikiem 6,87 pkt karnego. Na drugim i trzecim stopniu podium stanęli zawodnicy dla których jest to pierwszy tak duży sukces w karierze. Wicemistrzem Polski seniorów został Dawid Kubiak, który w finałowym konkursie MP dosiadał ogiera rasy SP SZULER. Wynik tego zawodnika po trzech dniach zmagań to 7,02 pkt karnego. Miejsce trzecie i brązowy medal wywalczył Mateusz Tyszko. Zawodnik w tegorocznych Mistrzostwach startował na holsztyńskim ogierze ZIROCCO AIR, a wynik jaki zagwarantował im medal to 8,78 pkt karnego.