Liderka rankingu FEI była najbardziej zajętym jeźdźcem pierwszego międzynarodowego turnieju w nowym roku. W Grand Prix CDI3* w holenderskim Exloo wystartowała na 3 koniach. Zwyciężyła dosiadając Dark Legend.

 


15-letni wałach KWPN był przez czterech z pięciu sędziów sklasyfikowany na pierwszym miejscu. Para została oceniona na 73,783%. Jedynym słabszym elementem były mało obszerne zmiany w seriach. Na drugim miejscu, a zdaniem duńskiej sędziny Susanne Baarup na pierwszym, uplasował się Daniel Bachmann Andersen na synu Vitalisa, ogierze Vayron. Za ten nierówny, ale obfitujący w spektakularne momenty występ Duńczyk otrzymał notę 72,652%. Nietrudno sobie wyobrazić tę parę na zbliżających się Mistrzostwach Europy. Trzecia była rodaczka Bachmanna Andersena Charlotte Heering na wałachu Bufranco (72,565%).


Charlotte Fry z pozostałymi końmi była 6. (Don Joe) i 7. (Lars van de Hoenderheide). W konkursie wystartowała także Annabella Pidgley na znanym ze startów pod Charlotte Dujardin Gio. Para zajęła 5. miejsce (71,978%).


W Exloo rozegrano ponadto CDI1*. W konkursie Prix St. Georges ponownie triumfowała Fry. Dokonała tego z synem ogiera, z którym również odnosi sukcesy, Everdale. Dla 9-letniego Jacksona był to międzynarodowy debiut. Parę oceniono na 72,108%.


wyniki: TUTAJ


fot. PSV Photo